کشف و توقیف دوازده هزار قلم کالای قاچاق و غیر مجاز در سال جاری/توزیع گسترده مکمل های ورزشی قاچاق در رفسنجان

مهسا حسنی پور گفت:در سال جاری دوازده هزار قلم کالای قاچاق و غیر مجاز به ارزش ریالی حدود هفتصد میلیون ریال از مراکز مختلف عرضه کالای سلامت محور کشف و توقیف شده است.

به گزارش سازش خبر به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان متأسفانه در طی ماه های اخیر شاهد توزیع گسترده مکمل های ورزشی قاچاق در باشگاه های ورزشی و ارائه مشاوره توسط افراد غیرمتخصص هستیم.

دکتر مهسا حسنی پور معاون غذا و داروی شهرستان رفسنجان مطرح کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون در حدود دوازده هزارقلم کالای قاچاق و غیرمجاز به ارزش ریالی حدودا هفتصد میلیون ریال( ششصدو هفتادمیلیون و هشتصد و شصت هزار و هشتصد ریال) از مراکز مختلف عرضه کالاهای سلامت محور نظیر عطاری ها، فرشگاه های آرایشی و بهداشتی و فروشگاه های زنجیره ای کشف و توقیف شده است.

حسنی پورضمن ابراز تاسف  افزود:  در طی ماه های اخیر شاهد توزیع گسترده مکمل های ورزشی قاچاق در باشگاه های ورزشی و ارائه مشاوره توسط افراد غیرمتخصص هستیم که این  موضوع بسیار نگران کننده است چون مشاوره های نادرست می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر سلامت ارگان های حیاتی بدن داشته باشد.

وی از شهروندان درخواست کرد:خواهشمندم همشهریان عزیز به خصوص ورزشکاران در انتخاب مکمل هایی که مصرف می کنند دقت کافی را داشته و آگاه باشند که تنها مرجع رسمی و قانونی برای تهیه این مکمل ها داروخانه ها و تنها افراد متخصص در این زمینه نظیر کارشناسان تغذیه، پزشکان و داروسازان می توانند مشاوران قابل اعتمادی برای آن ها باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.