رقابت ۳ هزار رزمی‌کار در اوج جام‌جهانی«ستارگان رزمی»؛ خونِ‌‌تازه در رگ‌ ورزش‌ های رزمی رفسنجان

باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان با برگزاری المپیاد «ستارگان رزمی» که نزدیک به ۳ هزار ورزشکار در مدت‌ زمان سه‌هفته به رقابت پرداختند، نگاه‌ها را به استعدادهای ناب ورزش‌های رزمی در شهرستان رفسنجان معطوف کرد.

به گزارش سازش خبر به‌نقل از روابط‌ عمومی باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان، حسین پورمحمدی مدیر باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان در این رابطه اظهار کرد: المپیاد «ستارگان رزمی» نوع جدیدی از مسابقات رزمی بود چرا که قبل از این، مسابقات هر رشته رزمی بصورت مجزا برگزار می‌شد و یا فقط برنامه نمایشی بصورت مشترک داشتند اما به شکل کنونی که تمام رشته‌های رزمی فعال در شهرستان در قالب یک دوره مسابقات رقابت کنند، کار بدیعی بود.

وی به زمان این رقابتها که در اوج برگزاری مسابقات جام‌جهانی بود اشاره کرد و در عین حال گفت: با این حال استقبال از این المپیاد کم‌نظیر بود به نحوی که بیش از ۲۹۰۰ نفر از ورزشکاران رزمی شهرستان در المپیاد شرکت کردند که رکوردی در المپیادها و مسابقات رزمی در سطح استان و کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هیات‌های رزمی با حداکثر توان و ظرفیت در المپیاد «ستارگان رزمی» شرکت کردند، ادامه داد: موضوع دیگری که در مورد زمان مسابقات قابل ذکر است اینکه این المپیاد در زمانی برگزار شد که ورود تماشاگر به ورزشگاه‌ها ممنوع و گرفتن مجوز برگزاری برنامه‌های ورزشی و اجتماعی دشوار بود و می‌توانست تحت‌الشعاع اعتراضات اخیر قرار گیرد اما نه‌تنها در افتتاحیه که در طول برگزاری، مسابقات بدون هیچگونه تنش با نظم بسیار بالا برگزار شد.

مدیر باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان با قدردانی از همکاری بسیار‌خوب هیأت‌های ورزشی، مربیان و ورزشکاران برای برگزاری باشکوه المپیاد «ستارگان رزمی»، خاطرنشان کرد: در این المپیاد که به‌مدت سه‌هفته به‌طول انجامید، ۱۷ مسابقه برگزار شد و نزدیک به هزار نفر جایزه دریافت کردند. بیشترین شرکت کننده در رشته کاراته‌ کنترلی بانوان بود که ۵۵۰ نفر ورزشکار از ساعت هشتِ‌صبح تا یک‌و‌نیم بامداد به رقابت پرداختند.

پورمحمدی، برگزاری این المپیاد را جاری شدن خون تازه در رگ‌های رشته‌های رزمی عنوان کرد و افزود: المپیاد «ستارگان رزمی» سبب شد رشته‌هایی که رونق نداشتند یا با استقبال کمتری مواجه بودند یا در مجامع ورزشی توجه‌ای به آن‌ها نمی‌شد مجدداً سرزنده و بانشاط شوند و قطعاً ثمرات برگزاری چنین المپیادهایی که ادامه‌دار نیز خواهد بود در سال‌های آینده و با معرفی استعدادهای ناب ورزش‌های رزمی شهرستان که اکثر آنها جوانان و نوجوانان هستند به مسابقات استانی و ملی نمود پیدا خواهد کرد.

مدیر باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان در خصوص برنامه‌های در‌پیش‌رو نیز گفت: مسابقات و المپیادها را از این‌ به‌ بعد به‌صورت تخصصی و با همین شیوه برگزار خواهیم کرد ضمن اینکه جشنواره ای تخصصی را در زمستان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در نوع خود در کشور کم‌نظیر بوده و حرکتی‌نو در ورزش خواهد بود که جزئیات آن بزودی اطلاع‌رسانی می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.