شرکت مس در حق رفسنجان کوتاهی کرده است/زمینه تسهیلات بانکی، کمک‌هایی توسط شرکت مس و امهال وام‌ها درحال انجام است.

استاندار کرمان با تاکید بر حمایت دستگاه‌ها و تسهیل زمینه سرمایه‌گذاری گفت: کار مردم را نباید معطل کرد.

به گزارش سازش خبر به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری رفسنجان، دکتر محمدمهدی فداکار پنجشنبه شب ۱۰ آذر ماه در شورای اداری شهرستان رفسنجان با تبریک ولادت حضرت زینب(س)، اظهار کرد: رفسنجان جزء شهرهایی است که از نظر مدارس بدترین وضعیت را دارد و در این زمینه کوتاهی شده است. مردم رفسنجان افراد کریم و بخشنده‌ای هستند.

وی افزود: به دنبال این هستیم جلسه‌ای با بخش غیر دولتی و خصوصی در شهرستان رفسنجان برگزار شود.

وی با بیان این مطلب که در بحث استحکام مدارس و مباحث آموزشی مشکلاتی داریم، خاطرنشان کرد: اگر مشکلاتی در جامعه وجود دارد، به دلیل کم کاری ما مسئولین است و مردم هیچ تقصیری ندارند.

استاندار کرمان با بیان اینکه قانون و مسائل مربوط به باشگاه مس مستقیم مرتبط با ما نیست، اما بررسی‌هایی خواهیم کرد، افزود: کوتاهی‌هایی شرکت مس در رفسنجان داشته و کارهایی انجام نشده است‌. از طرف دیگر در کنار کارخانه فولاد صنایع زیادی می‌تواند شکل بگیرد اما در کرمان هیچ کدام از آنها نیست.

وی با اشاره به وقوع سیل در رفسنجان گفت: در این زمینه تسهیلات بانکی، کمک‌هایی توسط شرکت مس و امهال وام‌ها درحال انجام است.

فداکار با انتقاد از عملکرد ضعیف مسئولین در حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان کرمان، تصریح کرد: کم کاری در جهت تسهیل مشکلات سرمایه‌گذاران خیانت محسوب می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه در برگزاری کلاس های آنلاین، مسئله پرورش دانش‌آموزان تعطیل شد و در موضوع آموزش هم مشکلاتی داشتیم، عنوان کرد: حالا باید کمک کرد، برنامه‌هایی تعریف و منابع مالی آن تامین شده است.

وی با بیان این مطلب که هر مسئولی اگر انگیزه کار ندارد، مسئولیت نپذیرد، خاطرنشان کرد: کار مردم را نباید معطل کرد، مردم در این شرایط سخت با دشمن همراهی نکردند‌و مسئله زمین مهمان‌شهر رفسنجان برطرف شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در بحث آب شیرین‌کن مشکل برطرف شده است، افزود: در بحث مهمان‌شهر مسئله زمین برطرف و زمین تامین شده است.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی خاطرنشان کرد: در خصوص بحث استعلام طرح‌ها از طریق پنجره واحد نهایتا دو هفته مهلت به دستگاه‌ها داده شده است.

موسوی ادامه داد: در ارتباط با سیل رفسنجان به دنبال این هستیم که دیگر مشکلات اینچنینی تکرار نشود و در این زمینه درحال پیگیری هستیم.

حسین رضایی فرماندار رفسنجان نیز با بیان اینکه امیدواریم با حضور مسئولین کشوری و استانی گره‌ای از مشکلات مردم باز کنیم، تأکید کرد: در سفر معاونین وزارت جهادکشاورزی به رفسنجان مسائلی که کشاورزی شهرستان را دچار چالش کرده به آنها مطرح شد و حجم خسارت سیل مرداد نیز بیان شد و این موضوع مطرح شد که با توجه به نبود محصول، کشاورزان دچار سختی و مشقت هستنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.