تخصیص ۳۰۰هزارتن اسید از سمت مجتمع مس به منطقه ویژه/ تشکیل چهارمین جلسه زیر ساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

چهارمین جلسه کمیته زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان با حضور فرماندار، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و جمعی از مسئولین مربوطه شهرستان در فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش سازش خبر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ روح الله بهرامشاهی مدیرعامل این منطقه گفت: از مجمع نمایندگان استان درخواست پیگیری داریم تا سازمان برنامه و بودجه اعتبار زیرساخت های لازم واحدهای صنعتی و مناطق ویژه را فراهم کند.

بهرامشاهی بیان کرد: ظرفیت برق منطقه تقریبا ۸ مگاوات است که برق مصرفی اکنون یک چهارم این ظرفیت است. تصمیم داریم پروژه هایی که سمت منطقه می‌آیند و همچنین طراحی داخلی را براساس مصارف با کمک اداره برق بررسی کنیم.

وی با توجه به نزدیکی دره راگه به منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان تصریح کرد: ساخت مجتمع اقامتی و رفاهی و ساخت پمپ بنزین در این منطقه مورد بررسی قرارگیرد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با بیان اینکه در رفع موانع تولید، تسهیلات و ثبت سفارش مشکلی نداریم؛ افزود: ۳۰۰هزارتن اسید از سمت مجتمع مس به منطقه ویژه اختصاص یابد تا مشکل اسید سرمایه گذارهای پشت خط حل شود.

حسین رضایی فرماندار رفسنجان نیز در این جلسه گفت: با توجه به ۷۸۰ هکتار زمین متعلق به مجتمع مس سرچشمه و واگذاری ۱۸۰۰ هکتار زمین در منطقه ویژه اقتصادی که فرایندهای اداری در حال انجام است، در این مضمون کمیته زیرساخت تشکیل شد.

وی افزود: باتوجه به در نظر داشتن توسعه منطقه ویژه و مراجعه سرمایه گذاران، اقدامات لازم جهت آماده سازی زیر ساخت های این منطقه باید انجام شود.

فرماندار رفسنجان در خصوص تأمین آب و برق مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی تصریح کرد: در خصوص نداشتن آب شرب مقرر شد که شبکه آب و فاضلاب شهرستان انشعابی را در اختیار این منطقه قرار دهند که بحث آب شرب تأمین شود و با تعامل با اداره برق مقرر شد خط دوبل با ظرفیت ۶ مگاوات اختصاص یابد.

در پایان فرماندار گفت: قرار بر این شد که در کمیته زیربنایی استان مسائل دیگر مربوط به رفسنجان مورد برسی قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.