۱۱ اثر تئأتر بسیج استان کرمان معرفی شد/رسالت بسیج هنرمندان در مقابل دشمن تولیدات فاخر باشد

۸ اثر در بخش صحنه ای و ۱۰ اثر در بخش خیابانی از به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از همفکری شورای سیاستگذاری بسیج استان ۱۱ اثر منتخب و برگزیده شدند.

۸ اثر در بخش صحنه ای و ۱۰ اثر در بخش خیابانی از به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از همفکری شورای سیاستگذاری بسیج استان ۱۱ اثر منتخب و برگزیده شدند.

حسین رضایی در این جشنواره عنوان کرد: تأکیدات مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر که هیچ رهبری در خاورمیانه تحلیل های دقیق از منطقه غرب، آمریکا و شرایط روز خاورمیانه ندارد مسائل مربوط به نزدیک شدن دشمن به ایران از طریق سه کشور همسایه ایران شامل عراق، لبنان و سوریه را به سادگی و هوشمندانه بیان کردند که قصد نزدیک شدن به ایران را دارند.

وی خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری می تواند راهگشا باشد و افق دید همگان را روشن کند

سرپرست فرمانداری اظهار کرد: بسیج فعالیت های زیادی در همه فعالیت ها دارد از جمله رویداد تولید محتوای دیجیتال استان کرمان در محل سرچشمه که اخیرا برگزار شد و نتایج بسیار موفقی از استان راهی فینال این رقابت ها شد.

وی افزود: از آنجایی که در زمینه های فرهنگی غفلت و عرصه به دشمن واگذار شده اما بسیج نقش به سزایی در اجرای برنامه های فرهنگی ایفا می کند در سیل عظیم اخیر پای کار بودند همینطور در اغتاشات اخیر در عرصه بودند تا امنیت را که بالاترین رکن جامعه است برقرار کردند

فرهنگ و ارشاد کرمان برای تیاتر استان کرمان، اعلام حمایت کرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: یکی از سیاست های جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از تولیدات فاخر تیاتر است که برنامه ریزی ها در این راستا در حال انجام است تا با ایجاد فرصتی مغتنم برای هنرمندان زمینه ساز فضاهای خوب برای تیاتر استان کرمان باشیم.

محسن روحی در سیزدهمین جشنواره استانی سودای عشق ( تئاتر بسیج) در محل سالن ذکریای رفسنجان اظهار کرد: سال های گذشته فرهنگ مهم و رسانه مهم بود و برخی افراد که این را باور نداشتند اکنون بر این اذعان دارند که فرصت ویژه است.

وی به هنر تاثیرگذار تئاتر اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم هنر مورد توجه قرار گیرد باید دارای وِیژگی های منحصر به فرد خلاقیت، جذابیت و غیره باشد و هر کشوری در هنر وجه تمایزی با دیگر کشور ها دارد در ایران این هنر با اعتقادات عجین شده است و قطعا باید از این هنر استفاده کرد.

روحی بیان کرد: یکی از سیاست های جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از تولیدات فاخر تیاتر است که برنامه ریزی ها در این راستا در حال انجام است تا فرصتی مغتنم برای هنرمندان ایجاد شود تا زمینه ساز فضاهای خوب برای تیاتر استان کرمان باشد.

وی تصریح کرد: تلاش ما در حوزه فرهنگ و هنر و تیاتر استان این است که چراغ هنر تیاتر را روشن نگه داریم نباید این چراغ کم فروغ شود که اگر این چراغ کم سو شود از هنر تیاتر استان های دیگر استفاده می شود لذا اعلام آمادگی برای حمایت از حوزه تولید در عرصه تیاتر استان داریم

سرهنگ احمد مرادی معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان در این آئین اظهار کرد: رشادت های بسیجیان در عرصه های مختلف از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون قابل ستایش است.

وی افزود: خیلی ها هنوز فکر می کنند بسیج با تشکیل جنگ تحمیلی آغاز به کار کرد در حالی که ده ماه بعد از پیروزی انقلاب بسیج به فرمان امام تشکیل شد و در هشت سال دوران دفاع مقدس نیزرشادت های بسیج نمایان بود و پس از آن تازه فعالیت و ماموریت بسیج آغاز شد و در همه عرصه های فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حضور چشمگیر دارد.

سرهنگ مرادی زاده بیان کرد: امروز بالغ بر ۲۰ قشر را در بسیج داریم که شامل بسیج دانش آموزی، دانشجویی، مهندسین، بسیج هنرمندان، بسیج مداحان، جامعه پزشکی و اصناف و غیره است.

وی گفت: بسیج مأموریت خاص در همه عرصه ها دارد و فعالیت های بسیج در همه عرصه ها باید از دریچه ای در قالب هنر دیده شود.

سرهنگ مرادی زاده عنوان کرد: امروز در شکل گیری تمدن اسلامی و زمینه سازی ظهور امام زمان باید در زیبایی های عاشورا الگوگیری کنیم.

وی افزود: ۴۴ سال برای یک انقلاب و یک نهضت عمری نیست اما اتفاقات زیادی رقم خورده و در عرصه های علمی، پزشکی، کشاورزی، نظامی، هسته ای و نانو حرف برای گفتن در دنیا داریم؛ اگر دفاع مقدس ما در سینما به خوبی نشان داده نشده بود امروز شاید در صحنه اغتشاشات می ماندیم پس این وظیفه خطیر هنرمندان است که از نظام مقدس جمهوری اسلامی که خون های زیادی پای آن ریخته شده دفاع کنند و در قالب جهاد تبیین تولیدات فاخر داشته باشند و به آگاهی مردم برسانند.

سرهنگ مرادی زاده یاد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و بیان کرد: به گفته شهید سلیمانی؛ دشمن ما دوران جنگ تحمیلی قویترین بود و آمریکا، اروپا و صهیونیسم گشته بودند قدرتمندترین رژیم را در منطقه پیدا کرده بودند و با پشتیبانی های تسلیحاتی و نظامی به جنگ با ایران آمدند و دشمن ما این قدر قوی است.

وی گفت: بسیج هنرمندان باید در جنگ با این چنین دشمن قوی، از همه تلاش خود استفاده کنند تا با انجام رسالت خوب دشمن مأیوس شود که بخواهد به ایران تجاوز کنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.