طرح کاداستر در رفسنجان آغاز شد/مهلتِ صدور سند تک برگی ِرایگان برای منازل روستایی تا پایان سال

روستاییان برای منازل خود تا پایان سال جاری فرصت دارند تا نسبت به درخواست سند تک برگی اقدام کنند و باید به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند

مدیر کل ثبت استناد و املاک استان کرمان گفت: روستاییان برای منازل خود تا پایان سال جاری فرصت دارند تا نسبت به درخواست سند تک برگی اقدام کنند و باید به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند تا برای منزل خود سند تک برگی رایگان دریافت کنند که این مهلت تا پایان سال جاری در نظر گرفته شده و امکان تمدید در سال آینده وجود ندارد.

به گزارش سازش خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری محمودی در آئین معرفی رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان اظهار کرد: در بحث املاک هرگونه تقاضایی که در پرونده باشد آرشیو شده و به صورت اسکن شده وارد بانک اطلاعاتی اسناد مالکیت شده است.

وی افزود: تمامی دفاتر اسناد رسمی ما الکترونیکی شدند و نیاز به دفاتر کاغذی نداریم و اقدامات طی چند سال گذشته در راستای اسکن اسناد و مدارک انجام شده است.

محمودی در رابطه با اسناد مالکیت اراضی کشاورزی اظهار کرد: اتاق اصناف کشاورزی باید کمک کنند تا به اهداف و برنامه های دولت برسیم و اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی صادر شود.

وی تصریح کرد: در استان کرمان ۱۰۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی که قبلا اسناد مالکیت آن ها صادر شده بود اسناد مالکیت کاداستری ( تک برگی) برای آن ها صادر شده است.

محمودی گفت: طی اعلام جهاد کشاورزی استان بیش از ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان وجود دارد که باید برای آن ها سند تک برگ صادر شود که تا کنون یک دهم از این اراضی دارای سند تک برگ شدند .

وی ادامه داد: باید همه دستگاه ها از جمله بسیج و سپاه، دهیاری ها و غیره به مردم اطلاع رسانی کنند تا زودتر اقدام شود و مردم درخواست کنند از ما تا اراضی کشاورزی تعیین تکلیف شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: ۸۰ هزار هکتار باغ در رفسنجان وجود دارد امیدواریم هرچه زودتر کشاورزان با مراجعه به اداره ثبت اسناد تقاضای صدور سند کاداستری( تک برگ) را ارائه دهند.

محمودی بیان کرد: در خصوص صدور اسناد مالکیت روستایی نیز اهالی روستاها می توانند در این فرصت تا پایان سال، مراجعه و نسبت به دریافت سند تک برگی منازل خود اقدام کنند و وجهی پرداخت نکنند.

وی تصریح کرد: روستاییان از هرگونه پرداخت معاف هستند؛ امکان دارد سال آینده تعویض اسناد دفترچه ای به تک برگی تمدید نشود.

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: طرح کاداستر( صدور سند تک برگی) برای اراضی کشاورزی رفسنجان از کبوترخان در رفسنجان آغاز شد.

حسین رضایی در آئین معرفی رئیس اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان گفت: بالای ۵۰ درصد از مدیران دستگاه های اجرایی در دولت جدید تغییر کردند.

وی افزود: بسیاری از اراضی کشاورزی رفسنجان هنوز سند ندارند و این مشکل بزرگی است که در شهرستان مطرح است.

سرپرست فرمانداری رفسنجان ادامه داد: اجرای طرح کاداستر در رفسنجان از کبوترخان شروع شده و رفسنجان دارای ۸۰ هزار هکتار باغ داریم که دور سند تک برگ این باغ ها باید در اولویت قرار گیرددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.