مس بنام گنج اما با هزار رنج ؛منتقدان بدنبال گنج هستند یا قدرت گرفتن بر روی گنج؟؟؟

مس بنام گنج اما با هزار رنج ؛منقدان بدنبال گنج هستند یا قدرت گرفتن بر روی گنج؟؟؟

به گزارش سازش خبر تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان سالها با تغیر مدیریت و سرمربی و هزینه های زیاد نتوانست به لیگ برتر صعود کند و مردم رفسنجان سالها چشم انتظار صعود نارنجی پوشان شهرشان به لیگ برتر بودند تا اینکه با حضور مدیرعاملی مهندس زیندنی و انتخاب سرمربی جوان بنام محمد ربیعی تیم مس رفسنجان توانست با صدرنشینی در لیگ دسته اول با اقتدار قهرمان و به لیگ برتر صعود کند صعودی که آرزوی چندین ساله مردم رفسنجان را برآورده کرد و نام شهر رفسنجان دیار فاتحان اروند را راهی مسابقات لیگ برتر کشور کند.
مسئولان باشگاه باز هم به محمد ربیعی اعتماد کردند و هدایت تیم را در لیگ برتر به وی سپردند انتخابی که با انتقادت زیادی روبرو شد ازجمله اینکه در لیگ برتر باید مربی حرفه ای با سابقه و با تجربه انتخاب می شد اما هیچ گاه انتقادی از امکانات تیم مس از جمله زمین چمن تمرین ؛ورزشگاه استاندارد ؛زمین چمن طبیعی ؛محل تمرین بدنسازی بازیکنان و … نامی برده نشد چون در سال‌های گذشته مدیریت های قبلی هیچ امکاناتی را برای آینده باشگاه به یادگار نگذاشته بودند بجز بدهی های میلیاردی!!!
بعد از انتقادات برای خرید مربی باسابقه و باتجربه که هر کدام از مربیان برای بستن قرارداد با یک تیم شهرستانی و تازه وارد به لیگ برتر پیشنهادات میلیاردی و پاداش های میلیونی و درخواست خرید بازیکن های حرفه ای به دلخواه شخص خود سرمربی مسئولان باشگاه با محمد ربیعی با همان قرارداد قبلی که در لیگ دسته یک بسته بود هدایت تیم را در اختیار وی گذاشتند و منتقدین بعد از ربیعی به خرید بازیکنان میلیاردی و حرفه ای رو آوردند اما ربیعی با خرید چند بازیکن ارزان قیمت نسبت به بازیکنان تیم های لیگ برتری‌ کار خورد را با کمترین امکانات در لیگ برتر شروع کرد. امکاناتی که با اعتراض تیم های حرفه ای روبرو می شد از نبود هتل تا بازی کردن چمن مصنوعی امکاناتی که مشکلات را برای ربیعی بیشتر کرده بود و هر روز با این مشکلات دسته پنجه نرم می کرد و به همین دلیل مجبور بود برای تمرین و رفاه حال بازیکنان تیم را در تهران تمرین و در رفسنجان در مقابل تیم ها رقابت کند.

لیگ برتر شروع شد تیم مس در چندین مسابقه نتوانست امتیازات قابل قبولی را بگیرد و باز منتقدین تیم مس را تیم آسانسوری لیگ می‌دانستند و باز توپ را به زمینی ربیعی مربی تیم مس انداختند از بی تجربی وی تا جذب نکردن بازیکنان حرفه ای ؛ اما ربیعی به کار خود ادامه داد و قول حفظ مس در لیگ برتر را در نشست های خبری می داد و مسئولان باشگاه باز به ربیعی فرصت دادند تا اینکه ربیعی و تیم مس موتور امتیازات روشن شد و در پایان فصل اولین حضورش در لیگ برتر در نیمه جدول لیگ برتر قرار گرفت رتبه ای که هیچ کس باور نمی‌کرد و اکثر مربیان تیم های لیگ برتری‌ مس را یک تیم آینده دار می دانستند و ربیعی که با این رتبه دل هواداران واقعی مس ؛ و مسئولان باشگاه را خوش و دهن منتقدین را بست.

محمد ربیعی در دومین حضور تیم مس در لیگ برتر چند بازیکن حرفه ای را جذب کرد و تیم قدرتمندتری را برای دومین حضورش در لیگ برتر بست باز منتقدین به خرید بازیکنان حرفه ای نقد کردند نقدی که در سال قبل به نسبت به جذب نکردن بازیکنان حرفه ای نقد داشتند .
مسئولان باشگاه هم که به حفظ تیم در لیگ برتر و قدرتمند شدن تیم در ادامه راه امیدوار شدند دست به کار شدند و چند زمین چمن طبیعی برای تمرین ؛ و کاشت چمن طبیعی ورزشگاه شماره ۲ و ادامه ساخت ورزشگاه شماره ۱ را در دستور کار قرار دادند و با قول مدیر عامل باشگاه اوایل سال آینده (۱۴۰۱) و برای فصل آینده لیگ برتر تیم مس رفسنجان به امکانات حرفه ای ورزشی از زمین چمن طبیعی برای تمرین ؛ ورزشگاه شماره ۱ و ۲ ؛ سالن بدنسازی با بهترین وسایل روز دنیا و… مجهز خواهد شد.

لیگ برتر شروع شد و باز مس رفسنجان با مشکل نبود ورزشگاه در شهر رفسنجان روبرو شد و مسئولان باشگاه با قدرت و تلاش های شبانه روزی ورزشگاه شهید زینلی شهرسرچشمه را برای میزبانی آماده کردند اما باز هم تیم مس با مشکلاتی روبرو بود از نبود محل اسکال در نزدیکی ورزشگاه و همچنین ارتفاع شهر سرچشمه نسبت به شهر رفسنجان اما تیم مس و ربیعی باز هم با همه در مقابل تیم ها به رقابت پرداختند و چند مسابقه هم به اجبار و به دلیل وضعیت آب و هوا به میهمان سیرجانی ها شدند و در شهر سیرجان مسابقات را برگزار کردند و با همه این مشکلات باز مس رفسنجان توانست در نیم فصل اول با اقتدار در مقابل تیم هایی که چندین سال در لیگ برتر حضور داشتند بازی کند و امتیاز بگیرد و در رتبه پنجم جدول رده بنده قرار بگیرد.

مس رفسنجان علاوه در لیگ برتر در جام حذفی هم خوش درخشید و توانست با برد شیرین در مقابل پدیده مشهد به مرحله یک هشتم صعود کند.

در آخرین نقد منتقدین مس را گنج مثال‌زدنی که ربیعی بر گنج نشسته است انتقادی که باز هم با این همه نتایج قابل قبول هنوز از تیم مس و ربیعی ناراضی هستند در صورتی که اکثر مربیان حرفه ای لیگ برتر و اسطوره‌ای فوتبال ایران در نشست های خبری ربیعی را یک مربی حرفه و تیم مس را یک تیم قدرتمندنام بردند.

چند سوال از منتقدان…

۱ اگر مربیان گران قیمتی چون قلعه نویی ؛گل محمدی ؛مجیدی؛تاتار؛کاظمیان را جذب می‌کرد آیا نتایج بهتر از نتایج حال تیم مس را کسب میکرد؟ یا مبلغ قرار داد این افراد کمتر از ربیعی بود؟؟؟

۲ کدام تیم لیگ برتری سراغ دارید که زمین چمن طبیعی تمرین در روستای اطراف شهر باشد؟؟؟

۳کدام تیم لیگ برتری سراغ دارید که زمین تمرین و زمین مسابقه یک زمین باشد؟؟؟

۴ کدام تیم لیگ برتری سراغ دارید که برای محل اسکال خود مجبور شود هتل خود و شهر خود را تخلیه کند و به کرمان سفر کند و محل اسکان را ۲۴ ساعت قبل بازی به تیم میهمان بدهد؟؟؟

۵ کدام تیم سراغ دارید که یک فصل در تهران در زمین چمن طبیعی تمرین کند و برای مسابقه در زمین چمن مصنوعی مسابقه بدهد؟؟؟

۶ کدام تیم سراغ دارید که از ۹۰ روز ۷۰ روزش در شهرک مس اسکال کند؟؟؟

۷ کدام تیم سراغ دارید که در شهر خود سالن بدنسازی استاندارد و استخر شنا مجهز نداشته باشد؟؟؟

و….

حال باید به منتقدان گفت مس و محمد ربیعی بر روی گنج نشسته اند اما رنج های زیادی هم دارند با همه این رنج ها یک تیم بااقتدار و قوی در لیگ برتر کشور حضور دارند و نام شهر رفسنجان و دیار فاتحان اروند را کشور و جهان در عرصه ورزش سرافراز است تا با این امتیازات مسئولان باشگاه امیدوارانه برای آینده ورزش رفسنجان در تلاش باشند و امکانات ورزشی رفسنجان را ورزش رفسنجان و آینده ورزش شهر رفسنجان تجهیز کنند.
منتقدان نیمه خالی لیوان را هم نبینند و بیشتر در مورد هزینه های باشگاه ها و قرارداد بازیکنان تیم های لیگ برتری‌ و امکانات بقیه تیم ها تحقیق کنند.

و کلام آخر شاید هم منتقدان به دنبال گنج مس و گرفتن قدرت در باشگاه مس هستند.

به قلم :مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.