وقتی مدعیان رسانه حرمت «قلم» را می شکنند/حاشیه سازی سیرجانی ها برای مس رفسنجان روی نوار «تفرقه افکنی»

حاشیه سازی بی تکرار سیرجانی ها برای مس رفسنجان این بار با انتقال سرآسیایی مربی تیم مس رفسنجان به مس کرمان نمود کرد، که در یک اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه ای و دور از شأن حرفه خبرنگاری به تفرفه افکنی در مس و همچنین توهین به خبرنگاران رفسنجان پرداختند، که باید به حال جامعه خبری سیرجان تأسف خورد که چنین فرد یا افرادی در جمع آنها قلم به دست است و نام حرفه ای بودن را یدک می کشد.

به گزارش سازش خبر، دوتیم فوتبالی و صنعتی استان کرمان در لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارند، تیم هایی که در جدول رده بندی در جایگاهی مناسب هستند و استان کرمان را به یکی از قطب های فوتبال کشور تبدیل کرده اند.
اما متاسفانه از شهر همجوار رفسنجان همیشه حواشی و اخبار غیراخلاقی و غیرحرفه ای از سوی مدعیان عرصه رسانه علیه تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان در فضای مجازی با هدف برهم زدن وحدت و همدلی بین دوتیم مس رفسنجان و مس کرمان و از همه مهتر تفرقه افکنی بین کادر فنی و مربیان مس رفسنجان منتشر می شود، که این اتفاقات برای اولین بار نبوده و همیشه مسئولان باشگاه صنعت مس رفسنجان با کمال احترام و اخلاق با اینگونه رفتارها سکوت کردند، که این اخلاق مداری مسؤولان باشگاه مس رفسنجان برگرفته از نام شهیدانی چون سردار شهید عارف حاج علی محمدی پور است که در وصیت خود فرموده “خدایا کوله بارم را بسته ام اگر چه خالی است .اما می دانی فقیر این راه منم.خدایا احساس می کنم نقطه امیدی در قلبم پیدا شده وبه لحظات موعود نزدیک می شوم.”خدایا مرا ببخش” مرا عفو کن، خدایا می دانم چه کردم وچه بودم خوب می دانم خدایا هر چه قدر بد هستم
تو خوبی، تو رحمان و رحیم هستی؛ پس مرا ببخش. “اما تو ای برادر عراقی اگر چه تو ماموری و قاتل جان من، اما من تورا برادر خود می دانم، از تو خواهم گذشت اگر خدا اجازه دهد اول کسی را که شفاعت می کنم تو هستی، آماده باش وغمی به دل راه مده. وحشتی نداشته باش.سینه من آماده است.”
لذا، باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان مزین به نام چنین شهدایی است که اعضای آن «بخشش»، رحمت و اخلاق را در این باشگاه سرلوحه کار خود قرار داده و با اتحاد و همدلی و به عنوان یک تیم با اخلاق در رقابت های لیگ حضور پیدا کردند.
اما از شروع فصل، تیم هم استانی یعنی گلگهر سیرجان میهمان رفسنجانی ها بود، تیم رفسنجانی که تازه وارد لیگ برتر شده بود، با حواشی زیادی که از سوی گل گهری ها برایش ایجاد شد در خصوص محل اقامت تیم، مواجه شد که قصد داشتند در همان شروع فصل مس رفسنجان را در کشور به حاشیه برانند و میزبانی را از رفسنجانی ها بگیرند، اما باز هم مدیران باشگاه رسم اخلاق و میمهان نوازی را به جا آوردند و تمام اتاق های هتل را خالی کردند و خودشان راهی کرمان شدند و خانه خود را تحویل مهمان دادند؛ همان هتلی که در بازی های بعد تیم های باسابقه و ریشه داری چون استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و… به رفسنجان آمدند و بدون هیچ‌ گله و شکایتی در آن اقامت کردند و در پایان از میهمان نوازی رفسنجانی ها تشکر کردند چنانچه تا مدت ها نقل محافل رسانه ها شده بود.
اما ایکاش سیرجانی ها حرف آقای قلعه نویی سرمربی خود را در اولین نشست خبری در تاریخ ۱۴ آبانماه ۱۳۹۹ در جمع خبرنگاران سیرجانی فراموش نمی کردند که گفته بود «سیرجان قطب اقتصادی ایران است ولی امکانات جانبی خوبی ندارد. مراکز تفریحی، فرهنگی، هتل پنج ستاره و خیلی دیگر از امکانات را ندارد. ما اگر قصد سفر به یک شهر برای برگزاری بازی را داشته باشیم، رفت و برگشت حداقل چهار پرواز را باید تجربه کنیم که این برای تیم خسته کننده است. آسفالت شهر مشکل دارد و من شب اول از فرودگاه تا هتل سه بار در دست اندازها از خواب پریدم.
من سالها در شهرداری کار کرده ام و علم شهرسازی دارم و حتی با شهردار سیرجان تلفنی بابت آسفالت شهر صحبت کردم!»
این صحبت های بهترین و گرانترین مربی حال حاضر فوتبال ایران است که هدایت تیم‌ گلگهر را در اختیار دارد، تیمی که دومین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می کند و سال گذشته یکی از تیم های آسانسوری لیگ برتر بود و تا آخرین بازی در لیگ برتر امیدی به ماندن در لیگ برتر نداشتند.
اما مسئولان گلگهر در سال جدید مانند مارگزیده هایی شده بودند که از ریسمان سیاه و سفید می ترسیدند و زمانی که رقیب دیرینه فوتبالی خود را در لیگ برتر در سال جدید دیدند، مجبور شدند گزینه عابربانکی را انتخاب کنند، بنابراین با گرانترین مربی و گرانترین بازیکنان ایران قرارداد بستند تا خیالشال از آسانسوری بودن در لیگ راحت شود و برای اینکه در برابر بازیکنان و ژنرال فوتبال ایران کمبودهای امکانات شهری خود را بپوشانند، روی به تخریب و برجسته کردن کمبودهای شهر رفسنجان و تیم مس آورده و آن را رسانه ای کردند تا هم از این طریق تیم مس را در حاشیه قرار دهند، هم از لحاظ کمبود امکانات ورزشی، رفاهی و زیرساختی دو تیم را مقایسه کرده و در برابر ژنرال آبروداری کنند.
در ادامه رقابت ها، علی‌رغم اینکه مس رفسنجان‌ را همه تیمی آسانسوری می دیدند، اما محمد ربیعی و شاگردانش کاری کردند که به عنوان یک تیم قوی، فنی و با کیفیت در لیگ شناخته شود و مدیران مس رفسنجان هم امیدوارتر شدند و برای کیفیت و همچنین سختی رقابت ها در ادامه رقابت های لیگ برتر مانند تیم های دیگر لیگ برتری دست به خرید زدند و از طرف دیگر بازیکنان حرفه ای ایران که تیم مس و رفسنجان را که یک تیم فنی می شناختند، وارد مذاکره شده و قراداد بستند و به جمع شاگردان ربیعی پیوستند.
اما باز هم سیرجانی ها این پیشرفت ها، خریدها و قدرت مس رفسنجان را برنتابیدند و با بازی رسانه ای به موضوع خرید کیانی که اصلا به آنها هیچ ارتباطی نداشت، پرداختند و انتقاد کردند، که با عکس العمل رسانه های رفسنجانی روبه رو شده و مجبور به عذرخواهی شدند.
حاشیه سازی بی تکرار سیرجانی ها برای مس رفسنجان این بار با انتقال سرآسیایی مربی تیم مس رفسنجان به مس کرمان نمود کرد، که در یک اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه ای و دور از شأن حرفه خبرنگاری به تفرفه افکنی در مس و همچنین توهین به خبرنگاران رفسنجان پرداختند، که باید به حال جامعه خبری سیرجان تأسف خورد که چنین فرد یا افرادی در جمع آنها قلم به دست است و نام حرفه ای بودن را یدک می کشند؛ بهتر است توانایی که در قلم خود می بینید را به جای حاشیه سازی برای تیم مس رفسنجان برای حل مشکلاتی که در بالا به نقل از آقای قلعه نوعی متذکر شدیم، بپردازید تا ژنرال مان با وجود آسفالت خراب شهر سیرجان از خواب نپرد و سایر مشکلات و زیرساخت های شهرتان را برای حضور در لیگ برتر تکمیل کنید.
در پایان یادآور می شویم: تیم مس رفسنجان همواره در پاسخ به حاشیه هایی که برایش ایجاد می شود با سعه صدر برخورد کرده و به کار خود ادامه داده و بزرگترین دارایی این تیم در کنار همدلی اعضای باشگاه، هوادارانی‌ست که همیشه پشتیبان تیم بوده اند و به آن افتخار می کند.

به قلم مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *