طنز تلخ کمبود مرغ در استان کرمان/وقتی مدیران رفسنجانی تبعات سوءمدیریتی استان را می پردازند!

در حالی رفسنجان بزرگترین تولیدکننده مرغ در استان است و می توانست مردمش بدون صف بستن برای خرید یک یا دو قطعه مرغ، مرغ خود را به راحتی خریداری کنند، که زیاده‌خواهی استاندار و سوءمدیریت در استان موجب تشکیل این صف های طویل برای خرید مرغ و گلایه مردم شده است.

به گزارش سازش خبر؛ رفسنجان دارای شرکت تعاونی تولیدکنندگان مرغ بوده و بزرگترین زنجیره تولید مرغ در استان کرمان را دارد.تأمین یک سوم مرغ استان بر عهده رفسنجان است و همواره این امر بدون هیچ گونه اخلالی انجام شده و می شود.

اما از قبل از سال جدید مردم شهری که باید به راحتی آب خوردن مرغ مورد نیاز خود را تهیه کنند، به یکباره و در اقدامی که ناشی از سوءمدیریت مسئولان استان بود، با کمبود مرغ مواجه شدند.

شب عید بیشترین کمبود در استان رقم خورد و برای رفع این معضل در استان کارگروه اقدام تشکیل شد تا بازار مرغ را مدیریت کرده و این مشکل در استان حل شود.

استان کرمان دارای ۱۲ کشتارگاه طیور است که دو کشتارگاه مربوط به شهرستان رفسنجان بوده و ابتدای امسال بیش از دو برابر مدت مشابه سال گذشته که ۴۸۰ هزار جوجه ریزی انجام شده بود، جوجه‌ریزی در مرغداری های رفسنجان انجام شده است.

اما مسئولان استان که از شب عید درگیر قضیه کمبود مرغ در استان بودند اگر مشکل جوجه ریزی و تولید را حل کرده بودند، طبیعتا شهرهای دیگر هم مانند رفسنجان دوبرابر سال قبل جوجه ریزی انجام می دادند و ظرف مدت ۴۵ روز این کار جواب می داد در حالی که حدود ۷۵ روز از سال جدید می گذرد اما هیچ اتفاقی نیفتاده و صف های مرغ و کمبود مرغ همچنان برقرار است.

از طرفی رفسنجان روزانه ۷۰ تن تولید دارد و سرانه مصرف شهرستان حدود ۳۰ تن است که مازادش را به سایر نقاط استان ارسال می کند اما استان سوء مدیریت خود را با برداشت سهم سرانه مردم رفسنجان می خواهد جبران کند و دستور می دهد که ۱۴ تن برای سهمیه رفسنجان بردارید مابقی را به شهرهای دیگر استان تحویل دهید! این یعنی کمبود حدود ۱۶ تن مرغ در روز در شهرستان رفسنجان.

اما طی یک اقدام جهادی توسط مسؤولان تعدادی از دستگاه های شهرستان از جمله فرمانداری، دفتر نماینده، دادستانی، سپاه، بسیج اصناف، جهاد کشاورزی، صمت و دامپزشکی سرانه مصرف مرغ رفسنجان دیده شد و ۱۴ تن به ۳۰ تن افزایش یافت که استان هم برای همین موضوع فرماندار رفسنجان احضار کرده است.

بنابراین، اینکه تعاونی مرغداران رفسنجان قوی عمل کرده و مدیران برای احقاق حقوق مردم شهرشان پای کارند و از طرفی سوءمدیریت در سایر نقاط استان وجود داشته، دلیل نمی شود که استاندار کرمان فرماندار رفسنجان را احضار کند و از او در برابر تأمین مرغ مورد نیاز شهرستانش جواب بخواهد!

اکنون این سؤال از مسؤولان ارشد استان مطرح است؛ تا کی رفسنجان باید تبعات سوءمدیریتی آقایان در استان را بپردازد؟ و اینکه چرا به جای حل مسأله، صورت مسأله را پاک می کنید و هنوز هیچ اقدامی برای رفع این مشکل در استان انجام نداده اید؟

انتهای پیام/

منبع روراستی



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *