محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان:امروز دستمان خالی بود

محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان: امروز دستمان خالی بود

به گزارش سازش خبر از هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران تیم مس رفسنجان میزبان آلومینیوم اراک بود که در پایان تیم آلومینیوم توانست سه امتیاز خارج از خانه را از آن خود کند.

محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان درنشست خبری پایان بازی گفت :این برد را به آقای منصوریان و تمام عوامل آلومینیوم تبریک می گویم. اصلا از عملکرد تیمم راضی نیستم به دلیل اینکه جز معدود بازی های این فصل مان بود که کمی از مدار برنامه خارج شدیم. پیش بینی هم می کردیم چرا که هنوز فشار ۱۲۰ دقیقه روی تیم در بازی با سپاهان مشهود بود. دستمان امروز خیلی خالی بود ولی این دلیلی نمی شود که بهانه بیاوریم. روزی که خوب باشیم می گوییم خوبیم و روزی که بد بازی کنیم هم جریمه اش هم این است که تنبیه شویم و بازی که می توانستیم برنده باشیم را از دست بدهیم.

وی در ادامه افزود بعد از گلی که در ابتدای بازی خوردیم طبیعی بود که تیم از نظر روانی کمی تحت فشار قرار بگیرد. تیم آلومینیوم عقب نشینی کاملا فشرده و سنگینی  داشت. در نیمه دوم هم که با سیستم ۴-۵-۱ بازی می کردند، کاملا با ۹ نفر نزدیک دروازه شان دفاع می کردند. در این گونه بازی ها موقعیت کمی به تیم حریف داده می شود. ۴-۵ موقعیت هم داشتیم که دقت کافی در زدن ضربات آخر نداشتیم. قرار نیست که وقتی تیمی با تمامی نفراتش از گل زده اش محافظت می کند شما موقعیت های زیادی داشته باشی.

سرمربی مس رفسنجان تصریح کرد در رابطه با اشتباه نوشی صوفیانی باید بگویم که داوود دروازه بان بسیار خوبی است و دروازه بانی خیلی خوبی هم برای ما داشته است. این اجتناب ناپذیر است که یک جایی چنین اشتباهی صورت بگیرد. بچه ها خیلی تلاش کردند که این اشتباه را جبران کنند ولی روز خوبمان نبود. هیچ وقت در تمام فصل تیم را از نظر بدنی این قدر خسته ندیده بودم. واقعا معلوم بود اثرات جام حذفی با ما هست.

ربیعی در مورد داوری بازی اظهار داشت من جزو مربیانی هستم که با داوری زیاد کاری ندارم. فقط دو سوال برایم پیش می آید؛ اولی این که حرکتی که عقیل کعبی مقابل سپاهان کرد و از نظر داور نقض قانون بود و دقیقه ۱۱۲ تیم ما را ده نفره کرد پیرو این کارت زرد و قرمز و تصمیم داور بازیکن ما حرکت درستی نکرد و بازیکنانمان را محروم کردند. امروز سه چهار موقعیت همین گونه برای تیم حریف پیش آمد. می خواهم ببینیم اجرای قانون سلیقه داوران است.

سوال دوم من هم با احترام این است که وقتی تیمی در یک بازی فشرده که موقعیت کم پیش می آید چطور این روی یک هند که اگر بخواهند تصاویر واضح آن را در اختیار سازمان می گذاریم پنالتی برای ما نمی گیرند؟ ۱۸ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی انجام داده ایم و تا الان یک پنالتی برایمان گرفته نشده است. این بازی رد شد و به دنبال توجیه نیستم. الان هم از داوری صحبت نمی کنم. دست آقای داور درد نکند اما از داوران عزیز خواهش می کنم که بدانند هر تصمیم شان می تواند سرنوشت یک بازی و در نهایت یک تیم را تحت الشعاع قرار دهد. شاید نیاز باشد که از داور زیاد گله کنیم تا برای تیم ما با دقت و حساسیت بالایی سوت بزنند.

وی خاطر نشان کرد کعبی را به خاطر محرومیت در احتیار نداشتیم و همچنین نورمحمدی و اسلامی خواه هم نبودند و امروز کلا ۱۷-۱۸ نفر بودیم. این توجیه شکست نیست که دوستان بعدا بگویند ربیعی باخته و در مورد داوری صحبت می کند. الان هم قبل از آمدن نمی خواستم در مورد داوری صحبت کنم اما انقدر از من خواستند که این کار را کردم. روز خوب ما نبود و تیم اراک بیشتر زحمت کشید و از گل خود دفاع کرده و برنده شد. نقاط ضعف مان را می پوشانیم. تیم روند خوبی داشته و دارد و این باخت چیزی از ارزش های تیم ما کم نمی کند. تیم می تواند روز بد هم داشته باشد.

سرمربی مس رفسنجان درباره تلاش این باشگاه برای جذب محمد انصاری بیان کرد: ما پریروز متوجه شدیم که آقای انصاری قصد جدایی از پرسپولیس را دارد و دیروز از پرسپولیس جدا شد. ما دیدیم دو، سه تیم خواهان او هستند. من به باشگاه گفتم که اگر او فسخ قراردادش را گرفته با این بازیکن وارد مذاکره شوید که این مذاکره به صورت تلفنی انجام شود. پس از این مذاکره تلفنی، انصاری صبح به رفسنجان آمد و الان که با شما صحبت می‌کنم هنوز نگفتند که با این بازیکن به توافق رسیدند یا نه. من تشخیص دادم که در پست دفاع چپ نیاز به تقویت داریم. همان طور که در پست دفاع راست هم با حسن جعفری به توافق رسیدیم. ایشان به دلیل این که مصدومیت داشتند، از اول و دوم فروردین‌ماه به ما اضافه می‌شوند. به هر حال دو بازیکن باتجربه به وزن و شخصیت تیم اضافه می‌کند. محمد انصاری هم بازیکن باشخصیت و باادبی است که سوابق بین‌المللی دارد. قبل از بازی به من گفتند که توافقات ضمنی شده ولی قرار است الان به من خبر نهایی را بدهند. چون روز آخر نقل و انتقالات است از باشگاه تشکر می‌کنم که با ضرب‌الاجل عمل کردند. ما سعی می‌کنیم که قسمتی از برنامه دو سال آینده را از الان شروع کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *