جمالی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان از تشکیل سه نوع کمیته مراقبتی، حمایتی و نظارتی در طرح سردار شهید سلیمانی خبر داد

جمالی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان از تشکیل سه نوع کمیته مراقبتی، حمایتی و نظارتی در طرح سردار شهید سلیمانی خبر داد

به گزارش سازش خبر دکتر جمالی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه شهرستان رفسنجان اظهارداشت: تا امروز ۹ هزار و ۱۷۱ نفر به کرونا مبتلا شدند که ۱۰۰۰ و ۴۱۷ نفر بستری شدند و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.

وی در ادامه افزود از شروع طرح شهید سلیمانی ۱۹ هزار و ۶۹۴ مورد تست کرونا، در طرح شهید سلیمانی انجام شده است که با انجام تست در طرح شهید سلیمانی، سه هزار و ۷۰۰ مورد تست مثبت شناسایی شد.
جمالی زاده تصریح کرد: سه نوع کمیته مراقبتی، حمایتی و نظارتی در طرح سردار شهید سلیمانی تشکیل شد که تعداد تیم های مراقبتی ۱۲۶ تیم و تعداد اعضای در این تیم ها هم بیش از ۳۰۰ نفر از حوزه بسیج، هلال احمر و  بهداشت هستندکه تعداد تیم های کمیته حمایتی با ۵۵ تیم و ۲۰۰ عضو ؛ تیم های کمیته نظارتی با۳۹ تیم و۱۸۷ عضو که در بحران کرونا به ارائه خدمات مشغول هستند.

وی خاطر نشان کرد : ۱۲ هزار و ۵۰۹ خانوار رفسنجانی آسیب دیده از ناحیه کرونا توسط تیم های حمایتی طرح شهید سلیمانی؛ مورد حمایت قرار گرفتند و در بخش کمیته مراقبتی بیش از ۳۰ هزار نفر مورد رهگیری قرار گرفتند که ۶۳۶ نفر دارای علامت بیماری کرونا، برای انجام تست به مرکز منتخب انجام تست ارجاع داده شدند و همچنین ۷۴۶ نفر هم در منزل تحت مراقبت قرار گرفتند که ۳۷ نفر از آن ها نیاز به ارجاع به بیمارستان و بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان افزود: در حوزه نظارتی و بازرسی ۷۸۶ مورد بازدید مشترک به اتفاق نیروهای بسیج، بهداشت و هلال احمر انجام شد.
وی گفت : با همت نیروهای بهداشت از ۱۷ هزار و ۳۰۰ موردو بازدید توسط نیروهای بسیجی ۱۶ هزار و ۲۰۰ مورد و نیروهای هلال احمر بیش از ۱۰۰۰و ۳۱۰ مورد بازدید از اماکن و اصناف و غیره بازدید شد. که از این بازدیدها ۷۶۷ مورد اخطار کتبی و ۹۶ مورد هم پلمپ شد.
جمالی زاده خاطر نشان کرد : همزمان با انجام واکسیناسیون کشوری علیه کرونا، این طرح در رفسنجان آغاز شد و امروز بیش از ۶۰۰ مورد واکسیناسیون انجام شده است.
وی افزود: در ایام تعطیلات عید نوروز، مرکز نمونه گیری تست کرونای کریم آباد محقق به طور موقت تعطیل خواهد بود و مرکز نمونه گیری تست تشخیص کرونا در خیابان بنفشه روبردی شهرداری به صورت شبانه روزی و ایستگاه های سیار انجام تست کرونا، ایستگاه جنب پارک بانوان باز آماده ارائه خدمات است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *