دکتر اسماعیلی ندیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:مردم از رفتن به دورهمی ها پرهیز کنند

دکتر اسماعیلی ندیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:مردم از رفتن به دورهمی ها پرهیز کنند

به گزارش سازش خبر دکتر علی اسماعیلی ندیمی در نشست خبری در جمع خبرنگاران رفسنجان اظهار داشت : شروع بیماری کرونا در شهرستان رفسنجان در اسفند سال گذشته بود که در ماه های فروردین ؛ تیر؛مرداد؛ آبان و آذرماه سالجاری اوج شدت بیماری در شهرستان های رفسنجان و انار بود که بیشترین بستری و فوتی ها در این ماه ها بود.

وی در ادامه افزود : متاسفانه در ۲ هفته اخیر انجام تست های تشخیص کرونا نشان می دهد که روند بیماری در این شهرستان سیر صعودی پیدا کرده به طوری که آمار مثبت بیماری کرونا در حال حاضر از ۱۳ درصد در بهمن ماه به ۳۰ درصد افزایش داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : در روز های پایان اسفند ماه سالجاری و فروردین سال آینده شاهد افزایش مبتلایان و پیک جدید بیماری کرونا در شهرستان رفسنجان خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد همشهریان باید همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت و از رفتن به تجمعات ؛دورهمی های خانوادگی پرهیز‌کنند و حتما از ماسک استفاده کنند زیرا مهترین راه انتقال ویروس از طریق راه تنفسی است.

اسماعیلی تصریح کرد: از زمان اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به شکل گسترده تست تشخیص کرونا انجام می شود و بیماریابی ها و حمایت های لازم صورت می گیرد.

وی تاکید کرد : گروه های در معرض خطر گروه هایی هستند که دارای بیماری زمینه ای، سرطانی، قلبی و عروقی، دیابت و بیمارن تنفسی هستند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان افزود : متاسفانه ۲ نفر در رفسنجان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا شدند که متاسفانه یک فوت کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *