تبدیل ایده های مرکز نوآوری به محصول در دستور کار مس است

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: امروز سه ایده از این مرکز انتخاب شد و ادامه تبدیل ایده به محصول در دستور کار مس است.

به گزارش سازش خبر مهندس حسین احمدی در مراسم اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی مس در مرکز شتاب دهی و نوآوری شهید ستاری رفسنجان اظهار داشت: اولین ایده ای که در خصوص مرکز نوآوری در همکاران ما شکل گرفت ناشی از دیدگاه و نگاه جدید به اقتصاد و صنعت و تلفیق آنها بود. مطالعه همکاران ما در اقتصاد جهانی و نقش شرکتهای هم تراز و پیشکسوت در حوزه مس در دنیا و حرکتی که آنها شروع کرده بودند با ایجاد مراکز فناوری و علوم جدید ما را به این سمت سوق داد که این ایده مطرح شود.

وی افزود: این ایده مورد حمایت جدی مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گرفت و کمک کردند که این مرکز شکل بگیرد با همیاری و مساعدت دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان و ریاست محترم این دانشگاه و معاونت علمی فناوری رئیس جمهور که کلنگ این مرکز به دست ایشان زده شد.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با بیان اینکه با نگاهی به بازار جدید جهانی، در خصوص سهم شرکتهای فناور و نوآور از GDP جهان به اعداد خوبی می رسیم، عنوان کرد: اگر سهم جی دی بی دنیا را ۸۰هزار میلیارد دلار بگیریم آمریکا با ۲۰ هزار میلیارد دلار و در رده های بعدی کشورهای چین و اروپا و…قرار دارند و جایگاه کشور ما جایگاه خوبی نیست.

احمدی ادامه داد: همچنین اگر سهم صنعت و معدن را در دنیا در نظر بگیریم جایگاه ها عوض می شود و شرکت های دانش بنیان در سهم جی دی پی سهمی خوبی به خود اختصاص می دهند.

وی بیان کرد: در یک دوره، منابع ملی نقطه قوت یک کشور قلمداد می شد، اما اکنون هر کشوری که در حوزه فناوری و در دهه های اخیر در حوزه نوآوری فعالیت کرده باشد، حرف برای گفتن دارد.

احمدی با بیان این مطلب که کشور ما در تولید ناخالص داخلی رتبه هجدهم دنیا را دارد که با پیش بینی هایی که در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده شده است، کشور ما می تواند در این حوزه ها به جایگاه خوبی برسد، افزود: این جایگاه با نیروهای انسانی خوبی که داریم قابل دستیابی است.

وی نقش حمایتی شرکت های بزرگ در تولید ناخالص ملی را مهم دانست و گفت: اتکا به نفت در کشور ما در حال کاهش است و ما باید به عنوان موتور محرکه در کشور باشیم که این ایده در صنعت مس شکل گرفته است.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به اینکه امروز سه ایده از این مرکز انتخاب شد و ادامه تبدیل ایده به محصول در دستور کار مس است، افزود: مجوزی اخذ شده که در منطقه ویژه اقتصادی به شرکت های دانش بنیانی که می خواهند ایده های خود را تبدیل به محصول کنند، فضایی اختصاص یابد و برای تامین منابع مالی ایده ها هم رایزنی شده است که امیدواریم با درایت مدیرعامل شرکت این مرکز به عنوان نقطه اتکایی باشد برای جوانان دانش مدار و اندیشه محور که استعداد دارند و ما باید از آنها حمایت کنیم.

احمدی خاطرنشان کرد: در حوزه صنعت هر شغل حداقل ۴، ۵ میلیارد تومان هزینه دارد ولی در حوزه فناوری با ارقام کمتر می توان شغل ایجاد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *