به مناسبت ایام الله دهه فجر؛ طرح های بهداشتی ؛ درمانی شهرستان رفسنجان بهربرداری رسید/تصاویر

به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان طرح های بهداشتی ؛درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان رفسنجان به بهبررداری رسید.

به گزارش سازش خبر به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان طرح های بهداشتی ؛درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان رفسنجان به بهبررداری رسید.

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت سردار حاج‌ قاسم سلیمانی در مهدی آباد واحد از اولین برنامه های برنامه های امروز بود که دکتر احمد جمالی زاده معاون‌ بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در آئین افتتاح این مرکز اظهار داشت : مجوز راه اندازی این مرکز در سال ۹۵ اخذ شد این مرکز جزو ۱۲ مرکزی است که در قالب تفاهم نامه سه جانبه ” وزارت‌ بهداشت، استانداری کرمان و دانشگاه علوم پزشکی” انجام شد ه است.

معاون‌ بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: این‌ مرکز با متراژ ۴۰۰ مترمربع و هزینه ۹ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و خدمات درمانی شامل مامایی، واکسیناسیون، بهداشت و محیط، مراقبت ها، ویزیت پزشک و خدمات‌ پرستاری را به ۵۲۰۰ نفر از اهالی مهدی آباد واحد و فتح آباد ارائه خواهد داد.


دکتر جمالی زاده در آئین شروع به کار مرکز جامع خدمات سلامت اسلام آباد( خانه بهداشت امام رضا (ع) احمدآباد رضوی) هم بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۳ آغاز شد و با اعتبار ۴ و نیم میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۵۶ متر مربع با کمک خیر آقای دهقان رحیمی تکمیل یافت .


وی با اشاره به جمعیت ۱۴۰۰ نفری تحت پوشش این مرکز؛  افزود: فضای  سبز و حیات این مرکز با کمک آستان قدس رضوی اجرا می شود.


دکتر جمالی زاده در گشایش دومین مرکز منتخب تشخیص بیماری های تنفسی و کووید۱۹نیز بیان کرد: سال گذشته نخستین مرکز منتخب تشخیص بیماری های تنفسی و کووید ۱۹ در کریم‌ آباد محقق راه اندازی شد و خدمات را در شبانه روز انجام می دهد و نیاز بود که در مرکز شهر رفسنجان مرکز دیگری ایجاد شود.


وی افزود: دوّمین مرکز  منتخب تشخیص بیماری های تنفسی و کووید ۱۹ در خیابان بنفشه راه اندازی شد و در این مرکز یک پزشک، دو مراقب سلامت و یک نفر نمونه گیر و کادر اداری‌ مستقر هستند تا به بیماران مشکوک کووید۱۹ خدمات ارائه دهند.


جمالی زاده تصریح کرد: مراکز تشخیص بیماری کووید ۱۹ طی سال گذشته در مناطق بهرمان نوق، کشکوئیه، کریم آباد محقق و یک مرکز هم در شهر انار راه اندازی شده بود که در شهر رفسنجان دومین ‌مرکز هم امروز راه اندازی شد که تست ها رایگان است و تکلیف افراد مشخص می شود و با مثبت شدن تست، افراد در اجتماع حضور پیدا نمی کنند.

وی در آئین‌ افتتاح اورژانس بیمارستان مرادی رفسنجان نیز با اشارهبه اینکه این اورژانس در مساحت ۳۶۰ متر مربع با اعتبار ۸ میلیارد ریال ایجاد شد؛ در تشریح این پروژه تصریح کرد: این اورژانس در دو فاز اجرا شد که فاز اوّل شامل توسعه اورژانس به میزان ۱۵۰ متر مربع و فاز دوّم هم شامل بازسازی اورژانس قبلی این بیمارستان به مساحت ۲۱۰ متر مربع است .

جمالی زاده خاطرنشان کرد: فضاهای این اورژانس شامل واحد تریاژ، اتاق cpr، اتاق های عمل، بخش شنوایی و  بخش گوش، حلق و بینی است.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی در افتتاح دانشکده بهداشت رفسنجان گفت: در این دانشکده ۱۲ نفر هیئت علمی و ۱۲ نیروی  آموزشی و اداری مستقر هستند و مباحث  آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، مهندسی بهداشت، اپیدمیولوژی و آمار حیاتی تدریس می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: این دانشکده در یک هزار و ۳۰۰ متر مربع احداث شده که یک هزار متر مربع شامل فضای کلاسی، آموزشی، اداری و کتابخانه است و ۳۰۰ متر مربع هم فضای خدماتی دارد ضمن اینکه اعتبار به کار رفته در احداث این دانشکده افزون بر ۲۰ میلیارد ریال است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *