مدرسه تاریخی فتح آباد رفسنجان احیا و ثبت ملی می شود/تصاویر

با حضور فعالی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان و مسئولان شهرستانی آیین احیا و بازسازی مدرسه اوحدی روستای فتح آباد رفسنجان برگزار شد

به گزارش سازش خبر با حضور فعالی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان و مسئولان شهرستانی آیین احیا و بازسازی مدرسه اوحدی روستای فتح آباد رفسنجان برگزار شد.

مرمت و بازسازی اماکن گردشگری و آثار تاریخی دغدغه مسئولان شهرستان است

مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان در این مراسم اظهارداشت:مرمت و بازسازی اماکن گردشگری و آثار تاریخی دغدغه مسئولان شهرستان و کاری ارزشمند و ماندگارخواهد بود.

وی افزود : مدرسه فتح آباد رفسنجان سومین مدرسه در رفسنجان است که در سال ۱۳۲۸ ساخته شده و باید از پتانسیل و توانمندی های بناهای تاریخی استفاده شود.

فرماندار رفسنجان خاطر نشان کرد با حمایت انارکی نماینده سابق رفسنجان و جلالی نماینده فعلی تفاهم نامه ای بین فرمانداری و شرکت صنایع مس ایران و با پشتیبانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امضاء شده است.

وی در ادامه امضای تفاهم نامه در حوزه احیای آثار گردشگری شهرستان بین شرکت ملی صنایع مس ایران، فرمانداری و اداره میراث فرهنگی شهرستان رفسنجان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در رفسنجان خبر داد و گفت بایداز ظرفیت ها و ابزار موجود جهت احیاء و رونق به منطقه استفاده شود

فصیحی هرندی در پایان گفت : حتما نباید در دوره ای مسئولیت ما طرح و پروژه ای به نتیجه برسد، . باید برای آیندگان کار کنیم همانطور که گذشتگان برای ما کار کردند

با احیا آثار صنعت گردشگری در رفسنجان رونق بیشتری خواهد گرفت

حسین جلالی نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:درشهرستان رفسنجان آثار تاریخی و فرهنگی ارزشمندی داریم که باید توجه ویژه ای به این اثاری که در حال تخریب است شود.

وی در ادامه افزود برای بازسازی این آثار نیازمند هفکری و همراهی است و هزینه ای زیادی نیاردارند ؛ که یکی از مهمترین این اثار درحال تخریب مجموعه کلاه فرنگی است که با احیا این مجموعه صنعت گردشگری در رفسنجان رونق بیشتری خواهد گرفت.

مدرسه فتح آباد رفسنجان دراولین فرصت ثبت ملی خواهد شد

فدایی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان گفت : در بیشتر کشورها محمور توسعه و کسب در آمد در بخش گردشگری است.

وی افزود استان کرمان ظرفیت خوبی در حوزه گردشکری و تاریخی و طبیعی مخصوصا در بخش روستایی دارد و میراث این آمادگی را دارد که در بخش بازسازی کمک کند.

مدیر کل میزاث فرهنگی و گردشگری استان در پایان گفت : مدرسه فتح آباد رفسنجان دراولین فرصت ثبت ملی خواهد شد.

به گزارش سازش خبر همچنبن با حضور فعالی , مسولان شهرستان و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در محل هتل هیلان مراسم افتتاح دفتر رفسنجان شناسی و همچنین تفاهم نامه مطالعات ظرفیت گردشگری شهرستان رفسنجان به همت فرمانداری ؛ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ؛ دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان و انجمن فرهنگ پویان رفسنجان امضا شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *