مراسم اختتامیه مسابقه قرآن مس، حفظ سوره های “صف و جمعه” برگزار شد/تصاویر

به همت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ؛آیین اختتامیه مسابقه قرآن کشوری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار شد

به گزارش سازش خبر با حضور مسئولان شهرستان آیین اختتامیه نهمین دوره مسابقه قرآنی مس سرچشمه رفسنجان با موضوع حفظ سوره های صف و جمعه در محل دانشگاه ولی عصر رفسنجان برگزار شد.

روح‌الله ابولهادی در آیین اختتامیه مسابقه کشوری حفظ قرآن سوره‌های صف و جمعه اظهار کرد: با توجه به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان چندماهه در برگزاری مسابقات قرآن مس با با مشکل روبرو شدیم .

مدیر روابط‌عمومی و امور اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افزود : سال ۹۷ برگزاری مسابقات قرآنی مس از طرف احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان مطرح شد و این نکته ایده ایشان بودوروابط‌عمومی را ملزم به برگزاری این مسابقات کرد و تاامروز به‌خوبی پیش رفته است.

ابوالهادی گفت: اولین دوره مسابقه با ۳ هزار و ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده در خصوص حفظ سوره “یس” بود که در شهرستان‌های رفسنجان،  انار، سرچشمه و پاریز بود و یک دوره هم مخصوص دانش‌آموزان شهرستان رفسنجان برگزار شد.

ابولهادی ادامه داد: هرفصل یک بار این مسابقات برگزار می شد که دوره دوم با سوره‌های “حشر و حجرات” در سال ۹۷ برگزار شد، و دور بعد هم سوره‌های “واقعه و مزمل” موضوع دوره سوم بود و دوره بعدی حفظ نهج البلاغه با ۸ هزار و۲۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره این مسابقات با حضور شرکت‌کنندگان بالای ۵۰۰ نفر، از برگزاری ششمین دوره با ۶۷۱ شرکت‌کننده و هفتمین دوره در خصوص حفظ سوره مبارکه “نور”  با حضور۶۲۴ شرکت‌کننده برگزار شد

ابولهادی تصریح کرد هشتمین دوره این مسابقات در زمینه حفظ سوره “احزاب ” بود و آخرین دوره هم به صورت مجازی به حفظ سوره “صف و جمعه” با همت هیات کربلا رفسنجان در حال برگزاریست.

وی افزود : دوره نهم ۹ هزار و ۴۹۶ نفر بود ثبت نام کردند که ۸ هزار و ۲۴۵ نفر شرکت کردند واز ۳۱ استان در این شرکت‌ کردند که استان‌های کرمان، اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی، قم بیشترین شرکت‌کنندگان و بیشترین شرکت‌کنندگان در استان کرمان؛ شهرستان‌های رفسنجان، کرمان سیرجان، بافت، زرند، شهربابک، بم هستند

ابولهادی خاظر نشان کرد ۵ هزار و ۶۴۲ نفر بالای ۷۰ درصد پاسخ صحیح و ۳۲۱ نفر ۱۰۰ درصد پاسخ صحیح داد و تعداد ۶۶۹ نفر دارای یک اشتباه و ۷۴۶ نفر دو اشتباه داشتند که به قید قرعه هدایایی به این افراد تقدیم می‌شود.

وی در پایان گفت از دانشگاه ولیعصر (عج) و مجموعه هیأت کربلاء قدردانی می کنیم و امیدواریم این مسابقات بتواند موجب گسترش فرهنگ قرآنی شود و تأثیرات معنوی خودش را برای جامعه داشته باشد.

حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان در این مراسم با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: سردار سلیمانی انسانی بود که خدا او را دوست داشت که سدی پولادین و انسانی ارزشمند در میدان عمل و تربیت‌شده مکتب اسلام و قرآن بود و در مقابل دنیای استکبار ایستاد و در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها هم پیروز بود وآیات فراوانی در قرآن در شأن و منزلت این انسان‌های شریف و والامقام وجود دارد.

وی عنوان کرد: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اگرچه یک مجموعه اقتصادی است، اما در کنار این کار اقتصادی به مسائل بهداشتی، فرهنگی و مواسات و رسیدگی به معیشت و اشتغالزایی می‌پردازد و از مسئولان ولایی و ارزشمند این مجموعه به‌واسطه برگزاری چنین مسابقاتی قدردانی می‌کنم.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه خداوند در آغاز قرآن در سوره بقره، قرآن را به عنوان کتابی که هیچ موضوع مشکوکی در آن وجود ندارد، معرفی کرده است، تصریح کرد: متقین، قرآن را به عنوان کتاب راهنما و دستورالعمل زندگی خود قرار داده‌اند.

وی بیان داشت: خداوند از هه ما انسان‌ها در رابطه با قرآن هفت درخواست دارد که یکی از مطالبات خداوند از ما مسأله تلاوت قرآن است که پیامبر (ص)فرمودند« من از طرف خداوند مأمور شدم که خدای یگانه را پرستش کنم و قرآن را تلاوت کنم».دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *