با حضور وزیر صمت:طرح مکانیزاسیون معدن، فاز سوم توسعه تغلیظ و پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه رفسنجان کلنگ زنی شد

طرح صنعتی در مجتمع مس سرچشمه شامل مکانیزاسیون معدن مس سرچشمه، فاز سوم توسعه تغلیظ و پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه

به گزارش سازش خبر اردشیر سعد محمدی اظهارداشت :  در اجرای پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه رفسنجان جان یک سنگ شکن نیمه متحرک به کار می رود که قادر است ۷ هزار تن سنگ سولفوری را در ساعت فراوری کند همچنین در این طرح ۲ سنگ نیمه متحرک دیگر با ظرفیت های ۳ هزار و ۵۰۰ و ۴ هزار تن در ساعت باطله های مس را فرآوری می کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران بیان کرد: با اجرای این طرح، انتقال سنگ از معدن به وسیله نوار نقاله صورت می گیرد.

وی افزود: پروژه فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم کلنگ زنی شد که قرار است با اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومان با ظرفیت ۳۳۰ هزار تن کنسانتره مس و ۳۸۰۰ تن کنسانتره مولیبدن در سال تولید کند و در این طرح هم برای ۱۵۵ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

سعد محمدی با اشاره به اینکه این طرح در طول مدت ۳۶ ماه به بهره برداری خواهد رسید؛ گفت: اجرای این‌ طرح موجب می شود ظرفیت ۷۰۰ هزار تنی کنسانتره سرچشمه به یک میلیون تن‌ ارتقا یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد:  عملیات احداث پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال هم آغاز شد که  اشتغال مستقیم در این طرح ۲۰۰ نفر و میزان سرمایه گذاری آن هم ۲ هزار ۵۲۰ میلیارد تومان و قرار است این پروژه تا سال ۱۴۰۵ مورد بهره برداری قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *