نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس :موضوع کاهش جمعیت کشور نگران کننده است

به گزارش سازش خبر حجت الاسلام”حسین جلالی” پنج شنبه ۱۱ دی ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه قدرت اجرایی برای شورای فرهنگ عمومی دیده نشده و در بحث فرهنگ قوانینی وجود دارد که از چشم پنهان هستند و دیده نمی شوند. وی با انتقاد از به کارگیری الفاظ لاتین و…

به گزارش سازش خبر حجت الاسلام”حسین جلالی” پنج شنبه ۱۱ دی ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه قدرت اجرایی برای شورای فرهنگ عمومی دیده نشده و در بحث فرهنگ قوانینی وجود دارد که از چشم پنهان هستند و دیده نمی شوند.

وی با انتقاد از به کارگیری الفاظ لاتین و بیگانه در سطح جامعه و همچنین تبلیغات صدا و سیما گفت: در این زمینه ها قانون گریزی وجود دارد.

جلالی در ادامه بیان کرد: موضوع کاهش جمعیت نگران کننده است و مقام معظم رهبری از سال ۶۶ بحث افزایش جمعیت را مطرح کردند اما تغییری به وجود نیامده بلکه داریم به سمت پیری جامعه می رویم.

عضو ناظر شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه باید در بحث جمعیت فرهنگ سازی کنیم، گفت: برخی بحث فقر را در این زمینه عنوان می کنند در حالی که به عنوان مثال در شمال شهر تهران تعداد فرزندان خانواده ها کمتر است؛ بنده نمی گویم عوامل اقتصادی در فرزندآوری دخالت ندارد، اما در اولویت دوم و سوم است.

وی اظهار کرد: قرار شد بودجه امسال بیشتر پیوست جمعیتی داشته باشد و حمایت از زنان شاغل و خانه دار موردتوجه باشد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *