به همت موکب خاتم الانبیاء رفسنجان ۴۰ زندانی غیر عمد در اربعین حسینی آزاد خواهند شد

مبلغی حدود ۲۰ میلیارد ریال برای آزادسازی این افراد نیاز است و این مبلغ به زندانیان به صورت قرض الحسنه اعطا می شود تا به آغوش خانواده برگردند و با کار و تلاش بخشی از این مبلغ را برگردانند.

به گزارش سازش خبر جلسه ای با حضور مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان، امام جمعه رفسنجان، رئیس دادگستری، مسئول و دست اندرکاران موکب خاتم الانبیاء رفسنجان در محل دادگستری این شهر با محوریت ” نذر آزادی زندانیان ” برگزار و برای آزادی ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد این شهرستان تصمیماتی گرفته شد.

حجت الاسلام اصغر عسکری در این جلسه بیان کرد: هر سال در بحث اربعین که یک حرکت اعتقادی، سیاسی بزرگ است؛ مردم برای زیارت امام حسین راهی کربلا می شدند و خیزش ارزشمند جهانی بود که جهان تشیع انجام می داد و مشت محکمی به دهان یاوه گویان بود که در صدد خاموش کردن و یا کم رونق کردن مسئله زیارت اباعبدالله الحسین (ع) بودند.

امام جمعه رفسنجان  تصریح کرد: بیش از ۲۰ میلیون نفر از اقصی نقاط جهان در اربعین حسینی راهی کربلا می شدند، دولت هم تسهیل گری هایی در راستای ترددها و حمل و نقل ها انجام می داد امّا اصل هزینه بر دوش مردم بود و با موفقیت چند سالی انجام شد و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا؛ این بیماری مانع پیاده روی اربعین شد؛ سلامتی مردم با اهمیت است لذا کشور عراق از پذیرش زائر  سرباز زده است چون سلامتی مردم تهدید می شود.

وی ادامه داد: امسال تصمیم بر این شد که این هزینه ها در مسیری که مورد رضایت خداوند و اباعبدالله الحسین(ع) است هدایت شوند و قدمی در حل مسائل اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی برداشته شود؛ به این نتیجه رسیدیم کمک های مردم برای آزادی زندانیان صرف شود و موکب خاتم الانبیاء در این راستا پیش قدم شده و با صاحبان مواکب، روحانیون، ائمه جماعات، هیئت های مذهبی، سازمان تبلیغات جهت جذب کمک ها رایزنی هایی انجام داده است.

حجت الاسلام عسکری تعداد زندانیان دارای جرائم غیر عمد در زندان رفسنجان را ۴۰ نفر اعلام و اظهار امیدواری کرد: با جمع آوری بدهی این زندانیان تا اربعین بتوان این افراد را از بند آزاد کرد.

وی ادامه داد: مبلغی حدود ۲۰ میلیارد ریال برای آزادسازی این افراد نیاز است و این مبلغ به زندانیان به صورت قرض الحسنه اعطا می شود تا به آغوش خانواده برگردند و با کار و تلاش بخشی از این مبلغ را برگردانند.

حجت الاسلام مهدی پورمحمدی هم در این جلسه با اشاره به اینکه اربعین به موضوعی با اهمیت در دنیا تبدیل شده است؛ گفت: پیاده روی اربعین حرکتی عظیم است و کل عالم امام حسین(ع) را به واسطه عاشورا و اربعین می شناسند و نقش موکب ها در اربعین تعیین کننده است.

رییس دادگستری رفسنجان افزود: موکب خاتم الانبیاء رفسنجان هر ساله در ایام پیاده روی اربعین در کربلا خدمات ارزنده ای به زائران ارائه می داد که جزو برترین موکب ها در کشورمان است امّا امسال موکب ها به دلیل کرونا نمی توانند در اربعین ارائه خدمت کنند لذا موکب خاتم الانبیاء رفسنجان خدمات خود را در قالب برنامه های دیگر ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ناهنجاری ها از کینه ها ایجاد و موجب تشکیل پرونده در محاکم قضایی و نهایت زندان رفتن می شود؛ افزود: امثال موکب ها به ویژه موکب خاتم الانبیاء رفسنجان در زمره کسانی هستند که به راحتی از مال خود در پذیرایی از زائران امام حسین(ع) در مسیر کربلا می گذرند و امسال هم از مال خود در راه آزادسازی زندانیان می گذرند  که این نشان دهنده آمادگی برای سربازی امام زمان (عج) است.

رئیس دادگستری رفسنجان تأکید کرد: موکب خاتم الانبیاء رفسنجان یک ظرفیت اخلاقی و فرهنگی برای شهرستان رفسنجان است.

ایمان شهسواری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان هم در این نشست بیان کرد: زندان رفسنجان ظرفیت پذیرش ۲۵۰ نفر را دارد در حالی که ۴۰۰ نفر زندانی در این زندان به سر می برند  و بعضاً جایی برای استراحت و خواب ندارند.

وی ادامه داد: آمار کل زندانیان رفسنجان ۷۰۰ نفر است که این تعداد زندانی زیبنده شهر رفسنجان نیست و باید کمک شود تا کسانی که به دلیل جرائمی ناخواسته و غیر عمد گرفتار شدند زمینه آزادی آنان فراهم شود.

شهسواری ۴۰ نفر از زندانیان رفسنجان را دارای جرائم غیر عمد عنوان و خاطرنشان کرد: با کمک موکب خاتم‌الانبیاء(ص) رفسنجان نسبت به آزادی زندانیان اقدام شده است.

در این نشست امام جمعه رفسنجان اعلام کرد از خیرین ۵ میلیارد ریال بابت آزادی زندانیان غیر عمد رفسنجان جذب می کند؛ همچنین یکی از خیرین حاضر در جلسه هم اعلام کرد بخشی از مستغلات خود را با ارزش ۵ میلیارد ریال در اختیار ستاد دیه قرار می دهد تا  برای آزادی زندانیان رفسنجان هزینه شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *