قهرمانان ورزش از قهرمانان صنعت تقدیر کردند

مدیرعامل شرکت مس خطاب به ورزشکاران: کار تازه آغاز شده است/ حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر باید متناسب با شأن صنعت مس باشد

به گزارش سازش خبر مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر این‌که حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر باید متناسب با شأن صنعت مس باشد، گفت: توسعه متوازن در همه بخش‌ها می‌تواند بالانس حرکتی یک مجموعه را تأمین کند؛ باید از مدیران مجموعه مس و عوامل تیم که در این افتخارآفرینی مشارکت داشتند تشکر کنم؛ اتفاقی که باعث شادی و شعف در میان مردم شد.
دکتر «اردشیر سعدمحمدی» در «آیین تقدیر قهرمانان از کارگران» که با اهدای جام قهرمانی توسط بازیکنان تیم مس رفسنجان به کارگران مجتمع مس سرچشمه همراه بود، اظهار داشت: نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که کار تازه آغاز شده و با توجه به این‌که لیگ برتر لیگی متفاوت‌تر از لیگ دسته‌یک از لحاظ حرفه‌ای است، با سرفصل جدیدی مواجهیم و باید کار را با برنامه‌ریزی درست و دقیق پیگیری کنیم.
وی افزود: یک تیم منجسم، متحد و حرفه‌ای می‌خواهیم و برای فصل اول حضور تیم مس رفسنجان در لیگ برتر، حضور در نیمه بالای جدول را انتظار داریم و برای سال بعد با یک روند مشخص باید گرفتن سهمیه آسیا را در برنامه کار صنعت مس قرار دهیم.
سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در سال ۹۸ به‌عنوان رتبه اول شرکت‌های صنعتی در همه زمینه‌ها افتخارآفرینی کرد، با تاکید بر اهمیت توسعه متوازن گفت: در پنج‌ماه نخست امسال هم صادرات مس دوبرابر سال گذشته‌ای بود که از سال قبل از آن ۲٫۴ بیشتر بود؛ شرایط توسعه‌ای خوبی را نیز دنبال می‌کنیم و بیش از دومیلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو به‌علاوه ۲۵هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت مس برنامه‌ریزی کرده‌ایم که مس بتواند حرف اول را در تمام زمینه‌ها در کشور بزند و این اتفاق سبب خواهد شد شرکت مس بین پنج شرکت برتر خاورمیانه قرار بگیرد.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: جایگاه ما در سطح ورزش نیز باید با همین طراز شکل بگیرد و اگر می‌خواهیم به لیگ باشگاه‌های آسیا برویم باید حضوری قدرتمند در لیگ برتر داشته باشیم که متناسب با شأن صنعت مس باشد.
وی همچنین با اشاره به لزوم اخلاق‌مداری در فوتبال، تاکید کرد: تیم فوتبال یکی از شاخص‌های نمایش‌دهنده یک بنیاد صنعتی است و رفتار تیم باید به گونه‌ای باشد که همه بگویند این یک تیم بااخلاق فنی است.
سعدمحمدی در ادامه افزود: کاری خیلی‌خیلی جدّی در پیش داریم و حضور در لیگ برتر ساده نیست و قطعاً نیازمند یک برنامه مشخص و مدوّن فنی و یک ساختار علمی هستیم که باید طبق آن قدم‌به‌قدم جلو برویم؛ تیم مس کرمان نیز تنها با اختلاف یک گل از لیگ برتر جا ماند که سعی می‌کنیم سال آینده شرایطی را فراهم کنیم تا مس کرمان نیز به لیگ برتر صعود کند؛ همچنین برای مس شهربابک هم امیدواریم که در لیگ یک حضور پیدا کند تا یک حضور منسجم در همه رده‌های لیگ داشته باشیم.
وی با توصیه به مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان درخصوص پرورش استعدادها، یادآور شد: ما به ساختاری برای شناسایی و پرورش استعدادها در رده‌های پایین‌تر نیز نیاز داریم تا ضمن تضمین آینده تیم، باعث ایجاد انگیزه در شهر و استان شود.

صعود، روحیه مضاعفی به مردم رفسنجان بخشید
مدیر مجتمع مس سرچشمه نیز در این مراسم، صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر را به مدیریت، کادر فنی و بازیکنان این تیم و مردم رفسنجان تبریک گفت و افزود: این اتفاق، روحیه مضاعفی را به جامعه ورزشی و مردم رفسنجان بخشید و باعث خوشحالی است که توانستیم نشاط و شادی را به مردم هدیه دهیم و امیدواریم با تثبیت موفقیت‌های این تیم در لیگ برتر، شاهد موفقیت‌های بیشتر مس رفسنجان باشیم.
مهندس «حسین احمدی» ادامه داد: از حسن تدبیر کادر فنی تیم نیز تشکر می‌کنم که زحمات کارگران مجتمع مس سرچشمه را در معرض دید بازیکنان تیم قرار دادند و ان‌شاءالله همه قدردان زحمات این عزیزان باشیم.
مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان نیز با تبریک صعود این تیم به لیگ برتر به تمام کارگران مجتمع مس سرچشمه، گفت: امیدواریم با تلاش کادر فنی و بازیکنان بتوانیم به جایگاه بسیارخوبی در لیگ برتر دست یابیم.
«مجید زیندینی» افزود: می‌کوشیم از شأن و حیثیت شرکت بزرگ ملی صنایع مس ایران در لیگ برتر پاسداری کنیم.

حضور در لیگ برتر حق مسلم شرکت بزرگ مس بود
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان نیز در این آیین گفت: این افتخار بزرگ، حق مسلم این شرکت و مجتمع عظیم است که در بالاترین سطح فوتبال کشور نماینده‌ای بااحترام و باشخصیت داشته باشد.
«محمد ربیعی» با ابراز خوشحالی از حضور در جمع کارگران مجتمع مس سرچشمه افزود: از مدتی پیش تصمیم گرفته بودیم جام قهرمانی را به کارگران مجتمع مس سرچشمه تقدیم کنیم و امروز که آمدم و فضای کار کارگران سخت‌کوش مس سرچشمه را دیدم، با خود گفتم ای‌کاش زودتر بازیکنان تیم را به این مجتمع آورده بودم تا متوجه شوند برای چه تیمی بازی می‌کنند، چه رسالت سنگینی دارند و این‌که آن‌ها هرچه دارند از تلاش و مشقت کارگرانی است که چرخه صنعت مس را با غیرت خود به گردش درمی‌آورند.
وی با تقدیر از حمایت‌های مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیر مجتمع مس سرچشمه، اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل تیم، کادر فنی، کادر اجرایی، رسانه‌ای و بازیکنان، تاکید کرد: از امروز حفظ این تیم و پاسداری از این حرکت مهم است و قطعاً با پشتیبانی شرکت بزرگ مس و با یک برنامه‌ریزی واقع‌بینانه و دقیق در همین سال اول حضور که پرچالش‌ترین سال حضور یک تیم می‌تواند باشد، با شاگردانم برای ارتقای جایگاه تیم تلاش می‌کنیم.
گفتنی است؛ در پایان «آیین تقدیر قهرمانان از کارگران» در حرکتی نمادین، جام قهرمانی لیگ آزادگان توسط چند تن از بازیکنان مس رفسنجان به تعدادی از کارگران مجتمع مس سرچشمه اهدا شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *