شهسواری خبر داد: کاهش ۱۵ درصد جمعیت کیفری زندان رفسنجان

۱۵ درصد جمعیت کیفری زندان رفسنجان کاهش داشته است

به گزارش سازش خبر ایمان شهسواری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان‌در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه  و یاد و خاطر شهید بهشتی به گوشه ای از عملکرد این نهاد در رفسنجان اشاره و بیان کرد: از ابتدای تیر ماه سال گذشته تا کنون به ۲۲ هزار پرونده در دادسرای رفسنجان رسیدگی شد و تأکید هم بر این بود که پرونده های مُسن و معوقه رسیدگی شود تا رضایتمندی مردم حاصل شود.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان تصریح کرد: در شعبه دوم بازپرسی ۹۰ درصد پرونده ها رسیدگی شد و ۹۰ درصد رسیدگی به ۴۱۹ پرونده در این شعبه انجام شده و در حال حاضر ۶۰ پرونده  باقیمانده دیگر هم در حال رسیدگی هستند.

وی گفت: روز گذشته باند توزیع مواد مخدر هم در رفسنجان متلاشی شد و در این راستا ۲۹ کیلوگرم هروئین کشف و ۲ نفر دستگیر شدند؛ در حوزه آب با توجه به کمبود آب در منطقه در سال ۹۸ تا کنون  88 حلقه چاه غیر مجاز برداشت آب پلمپ و ۹ مورد رفع تصرف از رودخانه های رفسنجان صورت گرفت.

شهسواری بیان کرد: در بحث منابع طبیعی برخی از اراضی دولتی دارای ذخایر معدنی هستند و تصرفاتی صورت می گیرد که در این راستا طی یک سال گذشته ۳ هکتار اراضی دولتی با تشکیل پرونده و دستور دادستانی رفع تصرف شد ضمن اینکه ۳۱ باب کوره زغال سوزی هم بدون دستور دادستانی رفع تصرف شد.

وی خاطرنشان کرد: در محدوده اراضی دولتی خارج از شهر هم در ابتدای امسال تا کنون ۵٫۵ هکتار در فردوسیه، ۲ هزار متر مربع در رودین سرچشمه و ۳ هزار و ۴۸۲ متر مربع هم در راویز رفع تصرف شد همچنین یک مورد تصرف اراضی دولتی به متراژ ۹۹۳ متر مربع در سرچشمه وجود دارد که حکم رفع تصرف صادر شده و به زودی به دولت برگردانده خواهد شد.

شهسواری گفت: در مورد رفع تصرف اراضی دولتی داخل شهر هم در سال جاری بالغ بر ۱۲۵ هزار و ۳۱۳ متر مربع با دستور دادستانی رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد جمعیت کیفری زندان رفسنجان کاهش یافته است؛ خاطرنشان کرد: تصویب قانون کاهش مجازات حبس و تعزیری از هفته آینده اجرایی می شود که با اجرایی شدن این قانون مجدداً کاهش جمعیت کیفری زندان را خواهیم داشت.

وی گفت: رفسنجان در سال گذشته رتبه اول کاهش جمعیت کیفری در استان را کسب کرد و در بحث مقابله با اراذل و اوباش هم طبق قانون رفتار می کنیم تا در جامعه امنیت و رضایت مندی مردم حاکم باشد.

شهسواری بیان کرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۳۷۰ خرده فروش در شهر و توابع شهرستان سال گذشته دستگیر شدند که در همین راستا ۵۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر هم کشف شد .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *