نابودی ۱۳ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی رفسنجان در اثر آتش‌سوزی

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: سال گذشته ۱۳ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان در آتش سوخت و نابود شد.

به گزارش سازش خبر جلال حسن‌شاهی امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان اظهار کرد: سال گذشته هفت مورد آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان رخ داد که که ۹۵ درصد گردشگران عامل این آتش‌سوزی بودند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان عنوان کرد: در اثر این آتش‌سوزی ۱۳ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی نابود شده و از بین رفتند.

وی ادامه داد: زمانی که می‌گوییم نابود شدند، بدین معناست که هم پوشش گیاهی، هم خاک و هم موجودات زنده منطقه از بین می‌روند.

حسن‌شاهی خاطرنشان کرد: دو هفته پیش، در منطقه راویز آتش‌سوزی صورت گرفت و جمعه گذشته هم در اثر سهل‌انگاری گردشگران ۲٫۵ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی سرچشمه از بین رفت که به سختی با تلاش دهیاری، شورای مانی، بخشداری مرکزی و آتش‌نشانی آتش مهار شد.

وی خاطرنشان کرد: ضرر آتش‌سوزی در هر روستا برای همان روستاست، بنابراین بخشداران مکاتباتی با شوراها داشته باشند و آن‌ها را ملزم کنند که تمام تدابیر برای پیشگیری از حریق را داشته باشند.

حسن‌شاهی تصریح کرد: خرید تانکر آب‌پاش از ملزوماتی‌ست که برای مانی، راویز و مناطق دیگر تا بتوان در مهار آتش‌سوزی مورد استفاده قرار گیرد/فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *