مژده سرچشمه پور کارآفرین برتر رفسنجان‌و کشور:آموزش از اهدافی بود که دنبال می‌کردم و با آن وارد جامعه شدم.

از کودکی یک هدف اصلی را با شناختی که از گیاهان دارویی داشتم، اشتغال در این زمینه بود، دنبال کردم و اولین کار اقتصادی را سال دوم راهنمایی انجام دادم، آموزش از اهدافی بود که دنبال می‌کردم و با آن وارد جامعه شدم

به گزارش سازش خبر خانم‌مژده سرچشمه پور زن نمونه ملی و کار آفربن برتر رفسنجانی در نشست خبری با خبرنگاران رفسنجان اظهار داشت: از کودکی یک هدف اصلی را با شناختی که از گیاهان دارویی داشتم، اشتغال در این زمینه بود، دنبال کردم و اولین کار اقتصادی را سال دوم راهنمایی انجام دادم، آموزش از اهدافی بود که دنبال می‌کردم و با آن وارد جامعه شدم.

وی افزود بنده از از نخبگان دانشجویی بودم ودر سال دوم دانشگاه هدیه از مقام معظم رهبری دریافت کردم

سرچشمه پور بیان : تمام فرصت‌های طلایی شغلی که برایم به‌وجود آمد کنار گذاشتم و به آموزش پرداختم نمی‌خواستم هدفم را کم کنم، ۱۴ سال در جهاد دانشگاهی همواره سعی کردم در استان حرف اول را بزنیم، پس از استعفا از جهاد دانشگاهی در آبان ۹۵، براساس نیازسنجی شهرستان کار اشتغال را کاملا هدفمند دنبال کردم.

وی گفت: تربیت نیروی انسانی خوب با امضای تفاهم‌نامه با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان جزء اهدافی بود که به‌خوبی دنبال و انجام شد و به این نتیجه رسیدم که فرصت‌های شغلی زیادی در رفسنجان داریم اما آدم‌هایی که مهارت داشته باشند، کم است بنابراین دوره‌های آموزشی متناسب با مشاغل مورد نیاز بازار برگزار کردیم.

وی افزود: در سه سال و نیم اخیر ۸۰ درصد دوره‌ها به‌صورت رایگان برگزار شد و اکثر آموزش‌ها مطابق با بازار کار بود.زن نمونه ملی ابراز داشت: رعایت ۱۰۰ درصد شرایط کارفرما و عدالت در معرفی افراد سرلوحه کارمان است، از نیمه دوم سال ۹۵ تاکنون ۴ هزار و ۷۷۲ فرصت شغلی داشتیم، تعداد معرفی‌نامه‌های صادرشده از مؤسسه کاریابی ما ۵ هزار و ۵۹۵ فقره بوده و یک هزار و ۱۹۳ نفر به‌کار گمارده با کار دائم از افتخارات ماست.

وی در ادامه به بحث گیاهان دارویی پرداخت و بیان کرد: طبق ارزیابی که از استان از فعالیت گیاهان دارویی ما صورت گرفت و کمیته شهرستانی بررسی کرد جزء نمونه‌ها از استان به تهران معرفی شدم.

سرچشمه‌پور خاطرنشان کرد: تعداد افرادی که در سطح کشور در بحث کشاورزی برای بررسی به تهران رفتند، ۴ هزار و ۲۰۰ نفر بودند که در کمیته تخصصی در حوزه‌ کشاورزی، زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات، منابع طبیعی و آبخیزداری، امور اراضی، آب و خاک، ترویج و آموزش بودند که ۱۶۰ نفر واجد شرایط اصلی شدند، در کل کشور بنده و یک بانوی دیگر از استان آذربایجان به‌عنوان زن نمونه ملی انتخاب شدیم.

وی با بیان اینکه در نهایت بین بنده و یک زن از آذربایجان، بنده به عنوان زن نمونه ملی انتخاب شدم، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی رفسنجان و مقایسه با آذربایجان فکر نمی‌کردم از رفسنجان به این عنوان دست پیدا کنم.

این بانوی کارآفرین در حوزه گیاهان دارویی توضیح داد: زنجیره ارزش گیاهان دارویی که تعریف کردم این است که در روستاهای مختلف با محوریت مساجد حضور پیدا می‌کنم و علاوه بر مشاوره در زمینه‌های مختلف به بانوان روستایی، بانوانی هم که در زمینه گیاهان دارویی بخواهند کار کنند مشاوره می‌گیرند و شروع به تولید می‌کنند در صورتی که در فروش تولیدات دچار مشکل شوند تمام محصولات‌شان را خریداری می‌کنیم.

وی بیان کرد: با همکاری شهرداری هر ماه نمایشگاه سه روزه‌ای از تولیدات بانوان به‌صورت رایگان برگزار می‌کنیم که فرصتی باشد تا بانوان بتوانند محصولات و تولیدات خانگی خود را به معرض دید عموم قرار دهند و درآمدی کسب کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.