سرهنگ نجفی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رفسنجان:کشف ۹۰ درصد خودرهای کشف شده در رفسنجان توسط نیروی انتظامی

بیش از ۹۰ درصد خودروهایی که امسال سرقت شده توسط پلیس کشف شده است و در سطح شهر رفسنجان بیش از ۴۰۰ نقطه نیازمند دوربین است چراکه پایش تصویری را به‌طور جدی در دستور کار داریم و پلیس هوشمند یعنی اینکه تجهیزات هوشمند در اختیار  داشته باشد.

به گزارش سازش خبر سرهنگ اکبر نجفی فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان امروز در نشست خبری اظهار کرد: امنیت یک کار جمعی و مشارکتی است و بیش از ۲۳ سازمان در حوزه امنیت دخیل هستند.

نجفی عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد خودروهایی که امسال سرقت شده توسط پلیس کشف شده است و در سطح شهر رفسنجان بیش از ۴۰۰ نقطه نیازمند دوربین است چراکه پایش تصویری را به‌طور جدی در دستور کار داریم و پلیس هوشمند یعنی اینکه تجهیزات هوشمند در اختیار  داشته باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه سیستم‌های هوشمندی مانند سیستم مها در رفسنجان استقبال کمی شده است، افزود: در مجموعه انتظامی شهرستان در حوزه سرقت مغازه ۳۹ درصد کاهش و در حوزه سرقت منزل ۱۰ درصد افزایش داریم و دلیل این افزایش هم عدم توجه به سیستم‌های امنیتی مانند دوربین و دزدگیر و غیره است.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان به ادامه بحث سرقت‌ها پرداخت و گفت: در حوزه  سرقت از اماکن دولتی ۳ درصد، سرقت موتورسیکلت ۶ درصد، سرقت ماشین افزایش سرقت و ۱۱ درصد افزایش کشف داشتیم که بیش از ۹۹ درصد خودروهای کشف‌شده  فاقد ایمنی در برابر سرقت بودند.

وی از کاهش ۴۹ درصدی سرقت احشام در شهرستان یاد کرد و ادامه داد: سرقت تجهیزات سیم برق در چند ماهه اخیر روند کاهشی داشته است.همچنین درحوزه کشفیات انواع مواد مخدر ۶۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش و ۱۸۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش کشفیات سلاح داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه قاچاق سوخت ۱۲۶۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم و سال گذشته ۲۰۰۰ لیتر و امسال ۳۵۰ هزار لیتر کشفیات سوخت قاچاق در حوزه استحفاظی رفسنجان داشتیم.

نجفی عنوان کرد: بیش از ۹۱ درصد جرایم سایبری توسط پلیس فتا کشف شده است و طی امسال ۱۲۷ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در رفسنجان کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه فوتی‌های تصادفات درون‌شهری بیش از ۶۵ درصد کاهش داشته است، به نیاز شهرستان به کمپ ماده ۱۶ اشاره و ابراز کرد: اگر این کمپ در شهرستان بود نیروی انتظامی توانایی جمع‌آوری تمام معتادان متجاهر سطح شهر را داشت.

نجفی افزایش ۳۹ درصدی خرده‌فروشان مواد مخدر طی امسال را یادآور شد و تأکید کرد: هزینه جرم باید متناسب با جرم بوده و بازدارنده باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همراهی نیروی انتظامی با سایر نهادها در جریان سیل شهرستان خبر داد و توضیح داد: بیش از ۳۰ گشت خودرویی از همکاران پلیس راه و راهور و بالگردهای پلیس به رفسنجان گسیل شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان از طرح ارتقاء امنیت اجتماعی خبر داد و متذکر شد: برخورد با متهمان فراری، اراذل و اوباش یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی است که به‌طور جدی در دستور کار داریم.

مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.