سخنران رئیس اداره بهزیستی شهرصفائیه پیش از خطبه نماز جمعه به مناسبت هفته بهزیستی

بیست و چهارم تیرماه به مناسبت هفته بهزیستی عباس بلندی ریاست بهزیستی شهرستان رفسنجان ضمن حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهر صفائیه سخنرانی کردند.

بیست و چهارم تیرماه به مناسبت هفته بهزیستی عباس بلندی ریاست بهزیستی شهرستان رفسنجان ضمن حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهر صفائیه سخنرانی کردند.

عباس بلندی با تبریک هفته عفاف وحجاب، اعیاد قربان و غدیروفرا رسیدن هفته بهزیستی وتامین اجتماعی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور در ابتدای انقلاب در سال ۵۸به همت یکی از مردان بزرگ خدا شهید دکتر فیاض بخش با ادغام چندین دستگاه وموسسه ی حمایتی برای ارایه خدمات به جامعه ی هدف زنان سرپرست خانوار،کودکان بی سرپرست،افراد دارای معلولیت ونیازمندان تشکیل شد .

هفته ی بهزیستی را از ۲۵لغایت ۳۱تیرماه محضر همه همکاران پرتلاش بهزیستی ،مددکاران مراکز و موسسات دولتی و غیر دولتی و علی الخصوص جامعه هدف تبریک و تهنیت عرض میکنم در چهل و دومین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی و شعار سازمان بهزیستی در سالجاری ،((شروعی دوباره برای بهتر زیستن )) گفت؛ سازمان بهزیستی تحلیل زندگی انسان از تولد تا پایان زندگی او را دنبال میکند‌.

ایشان دو رسالت اصلی بهزیستی را پیشگیری و توانمند سازی دانستند.در بحث پیشگیری؛ پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی را باید دنبال کنیم ایشان اولین اقدام در بهزیستی را مشاوره های قبل از ازدواج در بحث ژنتیک دانستند. و همچنین بحث های غربالگری شنوایی، بینایی ، آموزشی و مناسب سازی

بلندی؛ بحث آسیب های اجتماعی را موضوعی مهم دانست و گفت همه باید دست در دست هم برای کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی کمک کنیم .

ایشان آموزش های قبل از ازدواج را جدی دانست و گفت امسال نسبت به سال قبل در بحث آموزش های فرزندپروی ۸ برابر و در آموزش های قبل از ازدواج ۲ برابر نسبت به سال گذشته آموزش داشتیم.ایشان خط ۱۴۸۰ را یکی از راههای موثر در برقراری ارتباط همه برای ارائه مشاوره دانست که همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب پاسخ گوی هموطنان عزیز می باشد.

عباس بلندی گفت در شهرستان رفسنجان ۵ هزار معلول داریم ایشان مناسب سازی محیط را در امکان عمومی واجب دانست تا معلولین و سالمندان بتواند از این امکان استفاده کنند‌.در بحث اشتغال نیز گفتند اگر کارفرمایی معلولی و یا اینکه زن سرپرست خانواری را بکار گیرد به ازای هر نفر نیروی کار مبلغ یکصد میلیون تومان وام کم بهره تعلق میگیرد.

ایشان در بحث اورژانس اجتماعی نیز گفتند خط ۱۲۳ اورژانس در مواردی که آسیب اجتماعی حادی دیده شود .در خدمت مردم قرار گرفته تا با تماس اعضای تیم متخصص وارد عمل شوند.

در پایان بلندی سازمان بهزیستی را سازمان حمایتی و دولتی دانست که با ورود خیرین به این سازمان و همکاری آنها ،بحث های اجتماعی بهتر ساماندهی شوند.

حجت السلام و مسلمین رفیعی امام جمعه شهر صفائیه ضمن تبریک هفته بهزیستی خدمات بهزیستی را ارزنده دانست و گفت آنها فرشتگانی هستند بر روی زمین برای خدمت به افراد داری معلولیت ایشان از مردم خواستند تا با رعایت کردن دستورالعمل های بهزیستی در آینده شاهد معلولی نباشیم.

ضمنا میز خدمت مرکز مثبت زندگی ۶۰۷۱ اسماعیل آباد نوق و همچنین نمایشگاه دستاوردهای مددجویان آن مرکزدر حاشیه نماز جمعه خدمات به نمازگزاران ارائه دادند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.