رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمان: ایجاد اشتغال و رونق منطقه با احیای سایت پرورش آرتمیای منطقه نوق

دکتر خیر اندیش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با حضور در شهر جوادیه والهیه فلاح بخش نوق از سایت پرورش آرتمیا نوق بازدید نمودند

دکتر خیر اندیش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با حضور در شهر جوادیه والهیه فلاح بخش نوق از سایت پرورش آرتمیا نوق بازدید نمودند .

به گزارش سازش خبر دکتر خیر اندیش در بازدید از سایت پرورش آرتمیانوق گفت: بیش از ۸۵ درصد از سیست و بیومست کشور در سایت آرتمیا منطقه نوق تولید می شود .

وی گفت متاسفانه شوری آب درشهرستان رفسنجان و توابع رو به بالا رفتن است و با ،بالا رفتن شوری آب از این آب می توان در تولید آرتمیا استفاده کرد .

وی در ادامه گفت: تولید آرتمیا هیچ گونه نیازی به آب شرب کشاورزی ندارد . احیای سایت پرورش آرتمیا علاوه بر ایجاد اشتغال ، در رونق منطقه نیز تاثیر گذار خواهد بود.

مهندس ابوالقاسمی مسئول شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این بازدید گفت : متاسفانه آب استان کرمان روز به روز در حال شور شدن است و یکی از راهکارهای استفاده بهینه از آبهای شور تولید و پرورش آرتمیاست .

وی گفت: سایت پرورش آرتمیای نوق بزرگترین سایت کشور است که سالانه ظرفیت تولید ۳ تن سیست و ۴۰ تا ۵۰ تن بیومست را دارد و تولیدات این سایت به مصرف مراکز تکثیر میگو و ماهیان خاویاری در کشور می رسد .

وی گفت این سایت ۱۵ درصد از نیاز کشور به سیست را تامین میکند که انشاالله با حمایت دولت می تواند بخش وسیعی از نیاز کشور را بر آورده سازد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.