سرمازدگی همه بخش های وابسته به پسته را به چالش کشیده است/سرمایه ها در خدمت حمایت از تولید شهرستان باشد

نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس گفت:خسارت سرمازدگی همه بخش های وابسته به پسته را به چالش کشیده و باید سرمایه های مردم به بخش تولید اختصاص یابد.

نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس گفت:خسارت سرمازدگی همه بخش های وابسته به پسته را به چالش کشیده و باید سرمایه های مردم به بخش تولید اختصاص یابد.

به گزارش سازش خبر حجت الاسلام دکتر حسین جلالی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پژوهشکده پسته اظهار کرد: با توجه به سابقه راه اندازی پژوهشکده پسته که از سال ۱۳۳۹ تحت عناوین مختلف فعالیت داشته، باید راهکارهایی از سوی این مرکز ارائه می شد که بتوانیم در مقابل عواملی از جمله سرمازدگی برنامه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امسال سرمازدگی خسارت سنگینی به باغات شهرستان های رفسنجان و انار وارد کرد و مشکلات و چالش های عدیده ای در بخش های مختلف وابسته به پسته ایجاد شده است.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: حدود ده کارخانه فرآوری پسته در رفسنجان داریم که طبیعی‌ست وقتی پسته دچار خسارت شود عرضه محصول به بازار هم کم می شود و با این وضعیت کارخانه ها هم با کمبود پسته مواجه شده و بیکاران هم افزایش پیدا می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای جلوگیری از تعطیلی کارخانه های فرآوری پسته عرضه محصول از سوی مالکان عمده به این کارخانه هاست، ضمن اینکه واردات از شهرهای پسته خیز راهکار دیگری ست که استان خراسان رضوی در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

حجت الاسلام جلالی تأمین سرمایه در گردش بعضی از این شرکت ها، حذف حق النظاره از چاه تلمبه ها و امهال وام های کشاورزی را از مواردی برشمرد که برای کمک به کشاورزی در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: به جای خروج سرمایه از شهرستان و خرید ملک در سایر نقاط کشور نسبت به راه اندازی واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در شهرستان و همچنین راه اندازی کارگاه های کوچک خانگی کمک کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.