مدیر عامل سیمان ماهان خبر داد: اجرای پروژه خط تولید پودر میکرونیزه آهک تا سایز سه میکرون با اعتبار ۱.۵ میلیون دلار معادل

مدیرعامل کارخانه سیمان ماهان رفسنجان می‌گوید تولید پودر میکرونیزه آهک که تاکنون تنها چهار واحد در کشور آن را تولید می‌کردند در این مجموعه شروع شده است و تا یکسال دیگر به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سازش خبر اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار رفسنجان و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان رفسنجان از روند تولید این کارخانه سیمان ماهان کرمان بازدید کردند

حسن درویشی مدیرعامل کارخانه سیمان ماهان اظهار داشت : پروژه خط تولید پودر میکرونیزه آهک تا سایز سه میکرون با اعتبار ۱.۵ میلیون دلار معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اجراست.

وی در ادامه افزود : ۴۵ میلیارد تومان از این سرمایه صرف خرید تجهیزات و ماشین آلات از خارج از کشور و مابقی صرف ساخت و ساز فضای فیزیکی این طرح و خرید تجهیزات مورد نیاز داخلی خواهد شد.

درویش بیان کرد: پودری که تولید می شود قابلیت کاربرد و استفاده در صنایع تولید لاستیک، صنایع رنگ سازی، تولید لوله پلیکان، لوازم آرایشی را دارد.

مدیرعامل کارخانه سیمان ماهان خاطر نشان کرد : در رفسنجان روزانه یکهزار و ۲۰۰ تن سیمان مصرف می شود که ۶۰۰ تن از این میزان از کارخانه ماهان تأمین می شود وبا راه اندازی این  طرح جزو تنها پنج کارخانه کشور در این حوزه خواهیم بود.

وی افزود : بخشی از تولید این کارخانه به کشور هایی مانند عراق پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

حسینی نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان افزود: در روزهایی که کمبود سیمان در شهرستان و استان کرمان احساس می شد کارخانه سیمان ماهان باعث شد کار ساخت و ساز تعطیل نشود.

رحیمی رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان گفت با اشتغالزایی ۱۵۰۰نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم درکارخانه سیمان ماهان کمک بزرگی به جوانان شهر رفسنجان شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *