طرح جامع مقابله با تهدیدات در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تدوین شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان گفت: در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان باید طرح جامع مقابله با تهدیدات حوزه‌های شیمیایی، سایبری، زیرساخت و غیره تدوین شود، زیرا این صنعت از نظر اقتصادی یک محصول مهم ارزآور را تولید و صادر می‌کند.

به گزارش سازش خبر پیمان سلاجقه، امروز در آیین گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل که با حضور معاون فاوای سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن سینما آزادی شهر سرچشمه برگزار شد، با اشاره به شعار امسال هفته پدافند غیرعامل، «ایران پایدار»، گفت: پدافند غیرعامل یعنی در تمام عرصه‌ها ازجمله در عرصه نظامی، امنیتی، زیرساخت‌ها و فنی و مهندسی قوی و پایدار هستیم و تاب‌آوری لازم را داریم و وظیفه سازمان پدافند غیرعامل، مقابله غیرنظامی با تهدیدات و مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات است.

سلاجقه با تاکید بر این‌که موضوع پدافند، دفاع در برابر هجوم است، ادامه داد: با پدافند غیرعامل بازدارندگی افزایش می‌یابد و آسیب‌پذیری، هم در حوزه نیروی انسانی و هم تجهیزات و تاسیسات کاهش می‌یابد و خدمات ضروری و زیرساخت‌ها پایدار می‌مانند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان خاطرنشان کرد: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان به‌دلیل زیرساخت‌های متفاوت و محصولات اقتصادی که تولید می‌کند، باید یک طرح جامع و برنامه‌ریزی مدونی داشته باشد و زیرساخت‌ها را مصون‌سازی کند تا دچار حادثه نشود.

وی مصون‌سازی زیرساخت‌ها، آموزش و فرهنگ‌سازی و برگزاری رزمایش‌ها و آمادگی برای ایجاد مقابله با تهدیدات احتمالی را ضروری دانست و بیان کرد: باید در موضوع پدافند غیرعامل، شناخت کافی داشته باشیم و از مشاوران متخصص استفاده کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.