مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در آیین گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل مطرح کرد

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: به‌روزرسانی در عرصه سایبری،‌ یکی از موضوعات مهم در پیشگیری از بروز خطرات و تهدیدات در صنایع ازجمله صنعت مس است که اگر انجام نشود می‌تواند اثرات منفی برای صنعت به‌بار آورد.

تجهیز صنعت مس در مقابل حملات سایبری/ سرمایه‌گذاری در حوزه پدافند غیرعامل برای صیانت از تولید

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: به‌روزرسانی در عرصه سایبری،‌ یکی از موضوعات مهم در پیشگیری از بروز خطرات و تهدیدات در صنایع ازجمله صنعت مس است که اگر انجام نشود می‌تواند اثرات منفی برای صنعت به‌بار آورد.

به گزارش سازش خبر مهندس حسین احمدی در مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل که با حضور معاون فاوای سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیرکل افتای استان کرمان، مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن سینما آزادی شهر سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: موضوع پدافند غیرعامل، موضوع مهمی است که بارها رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشته‌اند؛ یک شعار نیست و اقدام عملی و ضروری می‌طلبد که همه سازمان‌ها و مراکز باید به آن توجه جدی داشته باشند.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، نقاط آسیب‌پذیر و در معرض خطر در سال‌های گذشته شناسایی شد و در چند سال اخیر موضوع پدافند غیرعامل و صیانت از زیرساخت‌ها به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیئت‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به حملات سایبری و آسیب‌های پیش‌بینی‌شده در این حوزه، افزود: شرکت مس یکی از صنایع معدنی و صنعتی عظیم در ایران و یکی از قطب‌های اقتصادی تولید در کشور و منطقه است که با دنیا از طریق اینترنت و فضای مجازی در ارتباط است و باید بُعد امنیتی در این فضا مدنظر قرار گیرد تا از آسیب‌ها مصون بماند.

مهندس احمدی به تشکیل کمیته امنیت اطلاعات در سال ۹۷ در مجتمع مس سرچشمه با محوریت حراست اشاره و بیان کرد: با تشکیل این کمیته، با همکاری بخش‌های اتوماسیون صنعتی، حوزه آی‌تی و لجستیک، در حوزه صیانت از فعالیت‌های مجتمع اقدامات مطلوبی انجام شده و اقدامات بیشتری هم برای جلوگیری از نفوذ در فرایند تولید صورت خواهد گرفت.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: برنامه‌ریزی در جهت افزایش تولید و با هدف تقویت عملکرد مجتمع، همواره در دستور کار ماست و در همین راستا، سرمایه‌گذاری در حوزه پدافند غیرعامل هم بسیار مهم است و آن را با جدیت تمام پیگیری خواهیم کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.