احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان:شرکت مس آمادگی کاملی برای بومی‌سازی و خدمات دارد/تصاویر

شرکت مس آمادگی کاملی برای بومی‌سازی و خدمات دارد و در این زمینه قراردادهای جاری داریم که ظرفیت استان را پوشش می‌دهیم

به گزارش سازش خبر حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در آیین گشایش نمایشگاه نهضت تولید، داخلی سازی و بومی‌سازی در محل نمایشگاه بین المللی جنوبشرق کرمان اظهار داشت: شرکت های زیادی در این زمینه اقدامات خوبی انجام دادند اما با توجه به نیازها همه شرکت ها باید به حوزه مهندسی معکوس ورود کنند.

وی در ادامه گفت از بدو ورود همه مدیران شرکت مس به حوزه بومی‌سازی متعهد بودند و با توجه به تحریم ها، آزادسازی قیمت ها و اینکه در بودجه سال آینده نرخ انرژی رشد دارد، تمامی شرکت های داخلی مجبور به انجام تولید قطعات و ملزومات داخلی شدند.

مدیر مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه با توجه به هزینه لجستیک در آینده باید شرکت ها اقدام به تولید ملزومات خود کنند گفت: شرکت مس در کرمان سالانه یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه تولید و داخلی سازی هزینه می‌کند که نقشی چشمگیر در حوزه اشتغالزایی و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی دارد.

احمدی تصریح کرد شرکت مس در منطقه استان کرمان ۷۰۰ میلیون یورو و بیش از پنج هزار میلیارد تومان پروژه جاری دارد.

وی در ادامه گفت : شرکت ها تامین مواد اولیه و قطعات را به صورت الزام و تکلیف می دانند اما اگر بتوانیم تکنولوژی مواد اولیه و حمایت دستگاه ها را پشت سر تولید داشته باشیم، نیازی به الزام حکومتی نخواهیم داشت و بحث های کیفیتی دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکت های بزرگ در صورتی که همپای تولیدکنندگان و قطعه سازان باشند، قطعا اولویت تامین داخل استان به‌صورت مطلوب اجرا می‌شود.

مدیر مجتمع مس سرچشمه افزود: شرکت مس آمادگی کاملی برای بومی‌سازی و خدمات دارد و در این زمینه قراردادهای جاری داریم که ظرفیت استان را پوشش می‌دهیم لذا در این خصوص دست تولیدکنندگان را در حوزه تامین قطعات و نیازهای شرکت مس به گرمی می‌فشاریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *