مجتبی سرآسیابی فرشته نجات مس رفسنجان در لیگ برتر/سرآسیابی فرشته نجات تیم های بحران زده

مجتبی سرآسیابی فرشته نجات تیم های بحران زده

به گزارش سازش خبر تیم فوتبال صنعت مس رفسنجان توانست بعد از سالها با هدایت محمد ربیعی قهرمان لیگ دسته اول فوتبال کشور شود و با اقتدار به لیگ برتر صعود کند تا یکبار دیگر نام رفسنجان نام دیارفاتحان اروند در کشور بدرخشد.

مس رفسنجان در شروع نتوانست نتایج قابل قبولی را بگیرد و حتی خیلی از کارشناسان کیفیت بازی را هم در حد لیگ برتر نمی دیدند .

مس رفسنجان در شروع رقابت های لیگ برتر از ۵ بازی فقط توانست ۲ امتیاز کسب کند تا این نتایج و کیفیت بازی ها نتواند مردم ؛هواداران و مسئولان ورزشی باشگاه را راضی کند و همه مدعی بودند که با توجه به بازیکنانی که مس جذب کرده و محمد ربیعی ادعای شگفتی لیگ را داده بود اما این ادعا از زمین تا آسمان فرق دارد.

کارشناسان ورزشی و رسانه ها مهترین مشکل تیم مس را نداشتن تجربه لیگ برتری محمد ربیعی می دانستند و همین امر باعث کیفیت بد بازی و بی نظمی بازیکنان درمیدان است و مس رفسنجان باید بدنبال یک سرمربی لیگ برتری باشد.

بعد از ۵ بازی شایعاتی از حضور سرمربی در حد لیگ برتر برای مس رفسنجان بودند تا بتواند مس رفسنجانی که بعد از سالها به لیگ برتر صعود کرده را در لیگ برتر بماند .

همین دلایل باعث شد زمزمه های سرمربی جدید برای مس به گوش میرسید تا اینکه فرشته نجات مس رفسنجان و محمد ربیعی به مس رفسنجان پیوست تا با افکار او موتور امتیاز گیری مس رفسنجان روشن شود.
مجتبی سر آسیابی فرشته نجاتی بود که در اولین بازی خود در مقابل نفت مسجد سلیمان توانست اولین پیروزی مس رفسنجان در تاریخ یگ برتر با دو گل قائم اسلامی خواهی و محمد حسین کریم زاده رقم بزند و و در ادامه با آنالیز و دانش وی مس در رقابت های لیگ برتر بدرخشد دل مردم و هواداران را شاد و امید را به تیم مس برگرداند.

سرآسیابی پیشنهادات زیادی از تیم های لیگ دسته اول داشت اما به رفسنجان آمد تا همانگونه که در سال گذشته در کنار مجید جلالی در ۵ بازی آخر خود در لیگ برتر توانستند گلگهر سیرجان را در سقوط به لیگ دسته اول نجات دهند اینبار در کنار محمد ربیعی باشد تا از تجربه های او ناجی پوشان رفسنجانی شود

سرآسیایی در عمر ۷ ساله پدیده و شهرخودرو در سمت‌های قائم‌مقام، مدیر تیم و البته سرمربی فعالیت کرد و نتایج قابل قبولی هم در دوران فعالیتش به عنوان سرمربی در این تیم به دست آورد. او موفق شد در دو دیدار حساس مرحله پلی‌آف، شهرخودرو را به سلامت به مرحله گروهی برساند تا برای نخستین بار در تاریخ فوتبال خراسان، یک تیم به آسیا برسد.

مجتبی سرآسیابی متولد ۱۳۵۸ و فوتبال را از جوانان شهرداری مشهد شروع کرد.و پس از مدتی توانست به عنوان یار کمکی به جوانان ابومسلم ملحق شود و همچنین به تیم ملی جوانان هم دعوت شد و پس از آن راهی خدمت شد و وبه پیام پیوست.

وی در سال ۱۳۸۳ با پیشنهاد پپکان روبه‌رو شد. ۵ سال در لیگ برتر برای پیکان به میدان رفت و با مربیانی همچون همایون شاهرخی، حسین فرکی، حمید درخشان، ساموئل دارابینیان، محمد ضیایی، فرهاد کاظمی، اصغر مدیرروستا، محمد مایلی‌کهن و …. کار کرد. در نهایت در ۲۹ سالگی به ابومسلم برگشت، اما متاسفانه مصدومیت کهنه‌ از ناحیه زانو که همواره با او بود باعث شد تا در این سن خیلی زود از فوتبال خداحافظی کند.

گرچه در شهرخودرو سرآسیایی به عنوان سرمربی چند ماهی فعالیت کرد و نتایج خوبی هم کسب کرد، اما آغاز دوران مربی گری او به مدت‌ها قبل برمی‌گردد.
سرآسیابی مربی‌گری را از سوپرلیگ استان شروع کرده است و معتقد است ؛کار در پایه‌ها را برای هر مربی لازم می‌دانم، مخصوصا در فوتبالی مثل ، کار در فوتبال پایه می‌توانید دید متفاوتی به دست آورید.

سرآسیایی در کنار مربیان بادانشی مثل اکبر میثاقیان، علیرضا مرزبان و البته یحیی گل محمدی سبب شد تا تجربه خوبی کسب کند و نکات کلیدی از آنها بیاموزد.
سرآسیایی را می توان به جرات یکی از افراد مهم در جلوگیری از انحلال باشگاه پدیده دانست. او در مدت زمان حضورش در این تیم با رایزنی‌های گسترده مانع از انحلال باشگاه شد.

وی با خوش قدمی و تجربه هایی که در کنار مربیان بزرگ فوتبال ایران داشت توانست تیم فوتبال مس رفسنجان را از خطر سقوط نجات دهد و در پایان نیم فصل اول در نیمه جدول رده بندی قرار بگیرد.

مجتبی سرآسیابی را میتوان لقب فرشته نجات تیم های بحران زده نامید، جلوگیری از انحلال تیم پدیده؛ پیروزی در رقابت های پلی اف لیگ قهرمانان آسیا با شهرخودرو ؛نجات گلگهرسیرجان از سقوط به لیگ دسته اول و نتیجه گیری مس رفسنجان در لیگ برتر دلایل این لقب است.

به قلم مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *