آغاز واکسیناسیون کرونا دررفسنجان

به گزارش سازش خبر اسماعیلی‌ندیمی در حاشیه آغاز واکسیناسیون کرونا در بیمارستان بحران شهدای مس اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه فجر و شروع واکسیناسیون کشوری سهمیه واکسن دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم رسید و ما تا دقایق دیگر تزریق به اولین گروه از پزشکان و پرستاران شاغل در آی‌سی‌یو را انجام خواهیم داد. رئیس…

به گزارش سازش خبر اسماعیلی‌ندیمی در حاشیه آغاز واکسیناسیون کرونا در بیمارستان بحران شهدای مس اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه فجر و شروع واکسیناسیون کشوری سهمیه واکسن دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم رسید و ما تا دقایق دیگر تزریق به اولین گروه از پزشکان و پرستاران شاغل در آی‌سی‌یو را انجام خواهیم داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: این واکسن دو تزریق خواهد داشت؛ دز اول امروز و  دز بعدی سه هفته بعد تزریق خواهد شد که امیدواریم تا سه هفته دیگر دزها و سهمیه‌های بعدی هم برسد.

وی بیان کرد: در ابتدا از پرسنل پرخطر در معرض بیماری شروع خواهیم کرد، بعد پرسنل بخش‌های عادی، اورژانس و کادر بهداشتی درمانی و در آینده نزدیک سراغ سایر گروه‌های پرخطر شامل افراد سالمند، بیماران مزمن ریوی، معلولان شیمیایی و سالمندان در آسایشگاه سالمندان می‌رویم.

اسماعیلی‌ندیمی افزود: واکسیناسیون به‌تدریج همه گروه‌ها را شامل می‌شود و امیدواریم با شروع واکسنیاسیون و ایجاد ایمنی در کادرهای بهداشتی درمانی و افراد پرخطر و همزمان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم سال ۱۴۰۰ را با شرایط بهتری شروع کنیم.

وی در مود پروتکل،‌ خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ملی واکسیناسیون کشوری انجام می‌شود هیچ واکسنی در خارج از سیستم دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونت بهداشتی توزیع نخواهد شد، بنابراین مردم به جای خاصی نباید مراجعه کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *