وهاب زاده مدیرعامل شرکت آجیکس:هدفمان این است که تا سال ۱۴۰۴جزو ۵ کارخانه خشکبار اول ایران باشیم

هدفمان این است که تا سال ۱۴۰۴جزو ۵ کارخانه خشکبار اول ایران باشیم و از مهترین دلایل پیشرفت و موفقیت آجیکس سیستم سازی برای کار است.

به گزارش سازش خبر احمد وهاب زاده کارآفرین رفسنجانی ؛صادرکننده نمونه و مدیر عامل شرکت بسته بندی آجیکس متولد ۱۳۶۰ است کار پسته را به صورت تخصصی از سال ۸۳ شروع کرده کاری که کار پدرش عضو هیئت رئیسه اتاق کرمان طی سال ۶۰ و در زمان جنگ تحمیلی بوده و ۳۰ سال در این زمینه فعالیت داشته را ادامه داده است.

وهاب زاده با کار بسته بندی پسته با برند آجیکس توانسته بازارهای زیادی را در اختیار خود قرار دهد.
مدیرعامل شرکت آجیکس می گوید : بخاطر بعضی مسائل که در کار صادرات فله و کاهش ارزش افزوده ایجاد شد، به نتیجه تصمیم گرفتیم پسته را صورت بسته بندی به فروش برسانیم.


وهاب زاده افزود مهترین الویت و هدف ما اشتغالزایی است و شعار ما در کار این بوده و همین امر باعث شد تعداد زیادی از زنان سرپرست خانوار که برای اشتغال استفاده کردیم.

وی در ادامه افزود :  ۱۴ سال پروانه بهره برداری گرفتیم و در کار بسته بندی در حال فعالیت هستم اما چون بازار به فله عادت داشت، با مشکلات زیادی روبرو شدیم و بارها ارزش افزوده ای که باید می گرفتیم به دست نیامد.
وهاب زاده تصریح تصریح کرد بعد از مدتی توانستیم بازارهای خاصی در ایران را در اختیار خودمان قرار دهیم و بازارهای صادراتی مان را هم به سمت فله ببریم و توانستیم حتی مغز پسته هم صادر می کردیم و همین امر باعث شد چند دوره صادرکننده نمونه استان هم شوم

وی اضافه کرد: بسته‌های پسته را از ۵۰ کیلویی به حالت ۱۰ کیلویی تبدیل کردیم و به مشتریان هم گفتم، صادرات ۵۰ کیلویی نداریم.
وهاب زاده خاطرنشان کرد:  در بخش فله ۵۰ کیلویی هم با دستگاه وکیوم پیشرفته و نیروهای ایرانی کار می کردیم و برای بسته بندی هم  کارتن های باکیفیت پسته را هم به صورت ده کیلویی و بعد در وزن های کم از ۳۰ گرم شروع کردیم و ۴۰، ۵۰ ، ۶۰ و تا وزن ۴۰۰ گرم با طعم  نمکی و لیمویی کار کردیم.
وی  افزود رقابتی در برند آجیکس ایجاد کردیم و با هفت نوع طعم دهی پسته مانند کره پنیری و بعضی از طعم ها را بازار نپذیرفت و مجبور به حذف شدیم . و در حال حاضر هفت طعم هست که بازار توزیع میکنی که طعم زعفرانی، لیمویی را بعضی ها خیلی دوست دارند.

این کارآفرین رفسنجانی ابراز کرد:در چندسال اخیر پیشرفت خوبی داشتیم و مشتری صادرات با برند آجیکس جذب کرده ایم، به طوری که کشور پاکستان و در کردستان عراق به صورت بسته بندی برند آجیکس درحال فروش است.

مدیرعامل شرکت آجیکس گفت تلاش های زیادی کردیم و سختی هایی هم در این راه متحمل شدیم و بازار سازی کردیم و با اینکه درسالجاری از بدترین سالهای کاری است، اما برای ما بهتر بود و امیدواریم سال آینده هم بهتر باشیم.

وهاب زاده خاطر نشان کرد : سایتی داخل شهر شامل ۸۰۰ متر سوله داشتیم حدود ۴۰ نفر نیروی اداری و تولید و بسته بندی مشغول فعالیت بودند که ۳۰ نفرشان کارگران بسته بندی بودند وبا توجه به توسعه کارمان سایت جدید در منطقه ویژه اقتصادی ایجاد کردیم و ۷۰ نفر پرسنل داریم که ۲۰ نفر پرسنل اداری هستند و امیدوار هستیم در فاز دوم، سوم و چهارم ظرفیت مان بالا برود.

وی افزود : برای فاز جدید ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام دادیم و زیرساخت و کارهایی که از قبل انجام شده به طور متوسط ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است و در واقع مجموعه ما یک مجموعه در حدود ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان فعالیت دارد.
مدیرعامل شرکت آجیکس گفت درحال حاضر صادرات مغز پسته به افغاستان، پاکستان آفریقای جنوبی و کشورهای حوزه خلیج فارس، هند و اردن انجام می شود بازارهای صادراتی حال حاضر ما که نسبتا به خاطر تعهد ارزی کمتر اذیت می شویم، کشورهای همسایه هستند.

وهاب زاده در خصوص تسهیلات گفت: تاکنون از هیچ گونه تسهیلاتیاستفاده نکردیم و با هزینه شخصی در حال فعالیت هستیم.
وی تصریح کرد دولت در بحث ارز نیمایی یکطرفه به این موضوع نگاه می کند و هیچگونه استثنائی قائل نشده به ویژه در بخش صادرات.

وی افزود ارز نیمایی به درد پایتخت نشینانی می خورد که واردات هم دارند و این قوانین را هم بهتر درک می کنند، صادرکننده پسته که حدود ۵۰ سال پسته را صادر می کند و کاری به رانت واردات  ندارد این مسائل تخصصی به دردش نمی خورد، لذا این موضوع موجب شده خیلی از صادرکنندگان کار صادرات را کنار بگذارند.
مدیر عامل شرکت آجیکس اظهار داشت برند آجیکس به معنی دو کلمه آجیل و لوکس است که هر دو در فرهنگنامه دهخدا می باشد را استفاده کردیم.
وهاب زاده افزود هدفمان این است که تا سال ۱۴۰۴جزو ۵ کارخانه خشکبار اول ایران باشیم و از مهترین دلایل پیشرفت و موفقیت آجیکس سیستم سازی برای کار است.
مدیرعامل شرکت اجیکس خاطر نشان کرد ۹۵ درصد محصولاتی که استفاده میکنیم از رفسنجان و ۵ درصد از شهرهای پسته خیز کشوراست.
کارافرین رفسنجانی تصریح کردسراغ تولیدات خرمای استان و محصولات فراتر از استان و تا دو، سه ماه آینده تخمه و بادام زمینی آستانه هم وارد خط ما خواهد شد.
وهاب زاده گفت دفتر شرکت در تهران فعالیت خوبی دارد و بیشتر پسته احمدآقایی رفسنجان که طعم خاصی دارد و پسته های لوکس مان از کله قوچی و اکبری و برای صادرات هم از رقم فندقی استفاده می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: جوانان شهرستان رفسنجان باید بیشتر تلاش کنند الان به دلیل شرایط اقتصادی خیلی بد جوانان بیشتری از رفسنجان دنبال کارهای نیمه سخت می روند هر جوانی باید از یک جایی شروع کند و ریسک پذیر باشد.

وهاب زاده از فعالیت روی کره پسته، روغن پسته، شکلات سازی پسته، دراژه پسته و…در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: تا سال آینده مشتقات پسته را وارد بازار ایران خواهیم کرد و صادرات آن را در اختیار خواهیم گرفت .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *