گره هایی که برکت نام «حاج قاسم» در منطقه خنامان رفسنجان خواهد گشود

به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی میز خدمت اداری و جهادی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه خنامان برپا شد.



به گزارش سازش خبر روستای خنامان در ۶۵ کیلومتری مرکز شهر رفسنجان واقع شده و دارای بیش از سه هزار نفر جمعیت از ۹ روستا است.
در هفته مقاومت و به مناسبت سالگرد سردار شهید سلیمانی مسئولان ادارات شهرستان رفسنجان و تعدادی از مدیران کل استانی با برپاکردن میز خدمت اداری و جهادی در این منطقه پای درد دل اهالی این منطقه نشستند و برای حل مشکلات منطقه و اهالی آن چاره اندیشی کرده و قول هایی دادند.
مختار اسکندری رئیس شورای خنامان مشکل حوزه آب و فاضلاب و وعده هایی که عملیاتی نشده را مطرح کرد و در خصوص عدم آنتن دهی تلفن همراه گفت: اینترنت ایرانسل ۵۰ درصد فعال شده اما همراه اول و مخابرات بسیار ضعیف است، با توجه به وضعیت پیش آمده در زمینه تحصیل دانش آموزان و نیاز مبرم به اینترنت تقاضا داریم مسئولان مخابرات استان برای رفع مشکل اینترنت با ما همکاری کنند.
وی مطالبه یک دستگاه عابربانک را با توجه به جمعیت بالای سه هزار نفر منطقه را ذکر کرد که کسی برای آن اقدامی نکرده و گفت: کرمان پیش مدیرعامل رفتیم که جواب داد باید بخش خصوصی سرمایه گذاری کند.
اسکندری موضوع آسفالت معابر روستاها را مطرح کرد و مشکل حق تفکیک در این منطقه محروم را از مسائلی برشمرد که اهالی با آن مواجه اند و گفت: علی رغم اینکه این منطقه محروم است اما ما آسفالت را به میزان بیش از ۶۰ هزار متر مربع به نرخ روز انجام دادیم.
وی خواستار رسیدگی بیشتر کمیته امداد به اهالی این منطقه شد و بحث روشنایی معابر روستا را عنوان کرد.
اسکندری خاطرنشان کرد: گشت شبانه را با اتومبیل شخصی راه اندازی کردیم و سرقت ها را به ۱۰ درصد کاهش دادیم اما در این خصوص نیازمند همکاری هستیم حداقل سوخت ما تأمین شود.
اما مدیران که به نیت کار جهادی و گره گشایی به منطقه آمده بودند چه گفتند:
خدایی، مدیر مخابرات استان عنوان کرد: مخابرات از سال ۸۸ خصوصی شده؛ ۵۰ درصد سهام خصوصی، ۴۰ درصد دولت و ۱۰ درصد سهم کارمندان.
وی مشکل تحریم را عنوان کرد و گفت: تمام دستگاه های ۳G و ۴G وارداتی است و در تأمین تجهیزات این دو نسل مشکل داریم.
خدایی با بیان اینکه اینترنت ایرانسل راحت تر است، گفت: اپراتوری مخصوص اینترنت روستاها هست، با سیار مکاتبه می کنم تا در خصوص این منطقه اقدامی صورت گیرد.
جعفری نماینده پست بانک هم در خصوص دستگاه خودپرداز گفت: بعد ازافتتاح باجه اگر کارگزار به درآمد رسید دستگاه هم ایجاد می شود.
حداد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رفسنجان هم اظهار داشت: بنیاد مسکن در سا لهای قبل به منطقه خنامان به جهت محرومیت‌زدایی اعتبارات خیلی خوبی از همه ردیف اعتبارات تخصیص داده است و سال قبل دو روستا قیر معادل توزیع شد که۱۰ هزار متر آن در خنامان بود.
وی ادامه داد: واگذاری زمین در سه، چهار روستای بخش خنامان انجام شده؛ ۴۲ قطعه در روکرد، رئیس آباد و حتی قیمت واگذاری زمین هم خیلی پایین بود و اعتبارات خوبی در بخش آسفالت و زیرسازی تخصیص داده شده است.
حداد عنوان کرد: سال ۹۵ طرح هادی منطقه خنامان بازنگری شده و نیاز به بازنگری جدید ندارد، اما اگر مشکلی باشد قابل بررسی است.
سلطانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه منطقه خنامان را کاملا می شناسم، گفت: بحث کاربری حل شده امسال اعتبارات پایان یافته اما باز هم اگر مشکلاتی هست این منطقه در اولویت باشد. وی همچنین برای تجهیز بوستان قول مساعد داد.
اما خبر خوبی که پس از چند دهه انتظار، اهالی خنامان شنیدند و بیش از هرچیز دیگر ارزشمند بود، بحث حل مشکل آب آشامیدنی بود.
حسین چرخ‌انداز مدیرعامل شرکت آبفا رفسنجان اظهار کرد: فاز اول مجتمع خنامان با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال سال ۹۶و ۹۷ اجرا شده که شامل ۶ هزار و۵۰۰ لوله خط انتقال و ۳۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره است و فاز دوم بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال و یک هزار و ۷۰۰ متر لوله در حال اجراست و ۲ هزار و ۲۰۰ متر لوله خط انتقال هفته گذشته تحویل پیمانکار دادیم.
چرخ انداز متذکر شد: رسالت اصلی ما تأمین و توزیع آب سالم و بهداشتی است که تا پایان اردیبهشت این لوله گذاری اجرا خواهد شد و آب به مجموعه خنامان خواهد رسید.
سرهنگ امان الله بامری مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه ثارالله استان کرمان هم که مسئولان را در خنامان همراهی می کرد، بیان کرد: در سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی امروز میز خدمت اداری و جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی توسط جمعی از مدیران کل استان کرمان و مسئولان شهرستان رفسنجان در روستای خنامان برگزار شد و مصوباتی هم در این خصوص داشتیم.
وی افزود: این مصوبات را از طریق اداره‌های کل استان پیگیری خواهیم کرد که به اسم شهید عزیزمان شهید سلیمانی که مرد میدان بود و هدفش خدمتگذاری مردم بود، تمامی این مصوبات اجرایی بشوند.
بخشی، بخشدار مرکزی هم با ابراز خرسندی از برگزاری این میز خدمت به مصوبات این برنامه اشاره و از توزیع ۸۰ سبد کالا بین خانواده های مددجوی منطقه خنامان توسط کمیته امداد خبر داد.
آسفالت محوطه امامزاده و گلزار شهدا، اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان و غیرمددجویان روستایی، اخذ مجوز احداث باجه پست بانک و …را دیگر مصوبات در این طرح جهادی برشمرد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *