رفسنجان میزبان جشنواره ملی تئاترخیابانی سردار دلها

مدیرکل ارشاد استان کرمان گفت: آثار راه یافته به بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی ۱۰ تا ۱۴ دی‌ماه در شهرستان رفسنجان به اجرا درمی‌آید.


به گزارش خبرگزاری سازش خبر به نقل از تسنیم محمدرضا علیزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: در آستانه نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم قرار داریم و در یک سال گذشته برنامه‌های متعدد و متنوع زیادی در حوزه‌های مختلف در ارتباط با حاج قاسم تولید و اجرا شده است.

وی جشنواره تئاتر خیابانی را نخستین برنامه و رویداد رسمی کشوری در استان کرمان با موضوع حاج قاسم عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر خیابانی با عنوان سردار آسمانی از اردیبهشت‌ماه امسال کلید خورده است.

مدیرکل ارشاد استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر سردار آسمانی در سه بخش خیابانی، نمایش نامه‌نویسی و صحنه‌ای اجرا می‌شود افزود: بخش خیابانی جشنواره به میزبانی شهرستان رفسنجان، بخش صحنه‌ای به میزبانی شهرستان سیرجان و بخش نمایشنامه نویسی و اختتامیه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از ۲۵ استان کشور در جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی شرکت کردند که در مجموع به ۱۵ اثر در بخش خیابانی، ۵ اثر در بخش صحنه‌ای و ۱۰ اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی به مرحله نهایی راه یافتند.

علیزاده با اشاره به اینکه داوران بخش تئاتر خیابانی دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی معرفی شدند گفت: پرویز فلاحی‌پور، نصرالله قادری و شکرخدا گودرزی داوری آثار بخش تئاتر خیابانی جشنواره تئاتر سردار آسمانی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: نمایش‌های راه یافته به بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹ در محوطه دو مجموعه فرهنگی گلستان امین و شهرزاد شهرستان رفسنجان به اجرا در می‌آید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *