معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هشدار داد:اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند مجددا شاهد افزایش آمار بیماری کرونا خواهیم بود

وضعیت ما خیلی شکننده است و با کوچکترین بی توجهی مجددا شاهد افزایش آمار بیماری کرونا خواهیم بود.

احمد جمالی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در گفت‌وگو با سازش_خبر اظهار داشت: متاسفانه بعد از برداشت محصول پسته و همزمان با اکثر نقاط استان شاهد افزایش ابتلا و بستری بیماران کرونا در شهرستان رفسنجان بودیم، که اواخر آبان‌ماه رفسنجان یکی از ۴۳ شهرستان قرمز و بحرانی کشور شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود : بعد از اعمال محدودیت‌هایی که از سدی ستاد کرونا اعلام شد و با تعطیلی اصناف و از همه مهمتر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم، در آذرماه شاهد کاهش امار بیماران در رفسنجان بودیم و در اوایل دی‌ماه شاهد کمترین میزان آمار بستری بیماران کرونایی بودیم.

دکتر جمالی زاده خاطر نشان کرد متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش موارد مثبت بودیم که مهمترین دلیلش عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بعضی شهروندان است.

وی تاکید کرد اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و دورهمی‌ها و مهمانی‌ها زیاد شود در آینده شاهد موج بعدی بیماری در شهرستان خواهیم بود، وضعیت ما خیلی شکننده است و با کوچکترین بی توجهی مجددا شاهد افزایش آمار بیماری کرونا خواهیم بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان گفت : بستری‌های کرونا در رفسنجان در اول دی‌ماه به ۱۴ نفر رسید و افراد بدحال در آی‌سی‌یو به دو نفر کاهش پیدا کرد اما در ۷ دی‌ماه ۷ مورد مثبت قطعی در آی‌سی‌یو بستری هستند.

جمالی‌زاده با توصیه به همه همشهریان به رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از مردم خواست به محض اینکه علائم مشکوک مانند سرماخوردگی، تب، بدن‌درد و حتی علائم گوارشی داشتیم، به سادگی رد نشویم و به مراکز بهداشتی درمانی اطلاع دهیم. یا از طریق ۴۰۳۰ یا ثبت علائم در سامانه سلامت می‌توان راهنمایی‌های لازم را دریافت یا به شماره ۰۹۹۰۰۹۸۹۷۶۴ اختصاصی شهرستان رفسنجان است که روزها پاسخگوست و همشهریان می‌توانند تماس بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان درپایان گفت درصورت مثبت اعلام شدن تست کرونا در خانه بمانند و ابتلا زنجیره ای ویروس کرونا را در جامعه قطع کنند و توصیه میکنیم از افراد پرخطر از جمله سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند مراقبت شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *