شهرک بدون برق در رفسنجان/ اگر مشکل حل نشود در این زمستان شاهد جان دادن یکی از اهالی شهرک خواهیم بود/تصاویر

شهرک شهرداری واقع در بلوار کوثر رفسنجان (کوثر ۲۸) حدود ۱۰ سال است که ساکنین این شهرک از نعمت برق بی بهره اند.

به گزارش سازش خبر شهرک شهرداری واقع در بلوار کوثر رفسنجان (کوثر ۲۸) حدود ۱۰ سال است که ساکنین این شهرک از نعمت برق بی بهره اند.
یکی از اهالی این شهرک در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: حدود ۵۰ واحد مسکونی در این شهرک ساکن هستند و همه خانه های این شهرک دارای پروانه ساخت می باشد .
وی در ادامه گفت: خوشبختانه مشکل آب و برق در این شهرک نداریم اما بیش از یک دهه است با مشکل برق روبرو هستیم.
اودر ادامه افزود همه ساکنین این شهرک امتیازات برق را از طریق اداره برق رفسنجان خریداری کردندو چندین بار هم برای حل این مشکل به اداره مربوطه مراجعه کرده ایم اما نبود بودجه حدود ۵۰۰ میلیون تومان را بهانه کردند.
دیگر ساکن این شهرک با نشان دادن طریقه برق رسانی گفت : ما ساکنین این شهرک مجبور شدیم با هزینه شخصی خودمان به فاصله ۵۰۰ متر از تیربرق های جنب بلوار امام علی تا خانه هایمان کابل کشی کنیم و در این اوضاع اقتصادی حدود ۱۰ میلیون هزینه کردیم تا چراغ خانه مان روشن شود اما چند روز پیش از سوی اداره برق رفسنجان برق را قطع کردند و گفتند برق غیر مجاز وصل کردید سوال من از مسئولین این است که وقی هزینه امتیاز برق را از ما گرفتند و پروانه صادر شده چطوری و از کجا برق منازل خودمان را تامین کنیم؟
او در ادامه گفت مگر این شهرک از روستاهای چند نفره و دور افتاده بدتر است یا هزینه ای بیش تر دارد که برای روستاهای دور افتاده برق آنان تامین می شود اما برای ساکنین شهرکی در شهر رفسنجان هزینه ای نمی شود.
یکی دیگر از ساکنین این شهرک گفت بزرگترین مشکل ما در تابستان است که متاسفانه با این کابل و از فاصله زیاد کولر ها جوابگو نیست و در اکثر روزهابرق قطع است.

وی در ادامه گفت تا حالا اکثر وسایل برقی منازل سوخته و در روزهای بارانی به دلیل اینکه بیشتر کابل ها از زیر زمین کشیده شده است برق در خیلی از ساعات قطع می شود و از اینکه برق کشی در زیر خاک ایمنی نیست چندین مورد برق گرفتگی جزئی برای اهالی این شهرک اتفاق افتاده است.
اهالی این شهرک در پایان به خبرنگار ما گفتند از مسئولین میخواهیم پیگیر نصب تیربرق و حل مشکل برق این شهرک باشند که شاهد برق گرفتگی کودکان یا اهالی این شهرک در این روزهای بارانی نباشیم و اداره برق میتواند با نصب چند تیربرق مهترین مشکل این شهرک حل کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *