فرماندار رفسنجان : ۲۱۴واحد صنفی برخورد قانونی شده است

۷۱ درصد از کسبه استان نسبت به رعایت پروتکل‌ها همراهی لازم داشتند و افراد و کسبه‌ای که همراهی لازم نداشتند تذکر شفاهی و کتبی گرفته و با ۲۱۴ واحد برخورد قانونی صورت گرفته است.

به گزارش سازش خبر مجید فصیحی‌هرندی پیش از ظهر امروز در ارتباط ویدئوکنفرانس با وزیران بهداشت و کشور به نمایندگی از مرکز استان و شهرستان‌های تابعه با اشاره به گزارشی از وضعیت کرونا در استان کرمان و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص اظهار داشت: استان کرمان سه شهید سلامت تقدیم کرده و روز گذشته در رفسنجان شاهد تشییع باشکوه یکی از پرستاران شهید در خط مقدم مبارزه با کرونا بودیم.
فرماندار رفسنجان بیان داشت: آنچه در استان کرمان تاکنون انجام شده حدود ۹۲ هزار و ۲۴۸ تست کرونا انجام شده که ۳۷ هزار و ۴۴۹ تست مثبت شده که ۴۱ درصد مثبت بوده است، تعداد کل مبتلایان استان از ابتدا تاکنون ۳۸ هزار و ۲۵۷ نفر و مشکوک ۲۵ هزار و ۷۸۴ نفر بوده است.
وی ادامه داد: تعداد بستری‌های استان از ابتدا تاکنون ۱۲ هزار و ۸۰۷ نفر در کل بیمارستان‌های سطح استان داشتیم که ۹ هزار و ۵۳۴ نفر بهبودیافته و یک‌هزار و ۵۳۱ نفر فوتی بوده‌اند و تقریبا شهرستان‌های پرجمعیت با وضعیت حاد و اضطراری روبه‌رو هستند که برنامه‌هایی در زمینه مقابله با کرونا در حال اجراست.
فصیحی‌هرندی عنوان کرد: در حال حاضر یک‌هزار و ۳۵۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری‌اند که ۶۹۹ نفر از این بستری‌ها بیماران قطعی کووید ۱۹ هستند و ۶۵۴ نفر مشکوک، از بستری‌ها ۲۰۰ نفر در آی‌سی‌یو و ۹۱ وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲ هزار تخت آماده در بیمارستان‌ها داریم که یک‌هزار و۳۵۳ تخت اشغال است و سعی شده تا ۲ هزار تخت آماده نقاهتگاهی در استان ایجاد شود.
فرماندار رفسنجان در ادامه در خصوص بازرسی‌های صورت گرفته از اصناف بیان کرد: ۷۱ درصد از کسبه استان نسبت به رعایت پروتکل‌ها همراهی لازم داشتند و افراد و کسبه‌ای که همراهی لازم نداشتند تذکر شفاهی و کتبی گرفته و با ۲۱۴ واحد برخورد قانونی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مردم ۷۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، افزود: در ماه‌های قبلی رعایت مردم زیر ۵۰ درصد بود که این امر موجب شد شیوع بیماری در استان گسترش پیدا کند.
فصیحی‌هرندی اضافه کرد: ادارات، بالای ۹۰ درصد مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنند اما مشکلات عدیده‌ای در بانک‌های استانی داشته و داریم.
وی یادآور شد: در این زمینه همه دستگاه‌ها با ما همکاری دارند و تمام سازمان‌های دولتی، مردم نهاد، بسیج نیروهای امنیتی و انتظامی در صحنه هستند.
فصیحی‌هرندی در ادامه در مورد گزارش اقدامات انجام شده از زمان شیوع کرونا تاکنون توضیح داد: در اسفندماه زمان شیوع بیماری در کل استان ستاد استانی و در شهرستان‌ها ستاد شهرستانی تشکیل و منظم جلسات خود را متعاقب جلسات ملی تشکیل دادند و نسبت به اجرای مصوبات ستاد ملی، استانی و شهرستان‌ها جدیت خاص خود را داشتند و بیمارستان‌های استان تمام امکانات و تجهیزات خود و نیروهای خود را آماده داشت.
وی با اشاره به اینکه نیازمند تأمین بسیاری از امکانات و تجهیزات برای بیمارستان‌های استان هستیم، خاطرنشان کرد: مشکلات بسیار زیادی هم وجود دارد که از جان‌بابایی معاون درمان وزارتخانه نسبت به سفر به استان کرمان قدردانی می‌کنیم که حضورش ارزشمند بود.
فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم با امکاناتی که موجود است تلاش خود را بر توقف شیوع کرونا داشته باشیم. از وزیر کشور می‌خواهیم تصمیمات استانی تبدیل به قانون شود و حمایت‌های مالی از منابع غیرمتعارف که الان وجود دارد حتما از مراکز بهداشت و درمان صورت گیرد و سیاست‌هایی که ممکن است در جهت خلاف رعایت‌ پروتکل‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باشد، محدود شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *