شکست مس رفسنجان در مقابل استقلال تهران/تیم مس در حد لیگ برتر نبود

دیدار دو تیم استقلال و مس رفسنجان با نتیجه ۲ بر صفر به سود آبی‌پوشان به پایان رسید.

به گزارش سازش خبر تیم تازه لیگ برتری شده مس رفسنجان با هدایت محمد ربیعی در اولین دیدار خود در این رقابت ها مقابل شاگردان محمود فکری با نتیجه ۲ بر ۰ تن به شکست داد. مس رفسنجان که در فصل نقل و انتقالات بسیار پرکار ظاهر شد، با جذب ۱۷ بازیکن جدید از این حیث در لیگ امسال پیشتاز است. مسی ها که در این فصل با هزینه‌کرد زیاد انتظارات را برای بستن تیمی قدرتمند بالا برده بودند، در اولین بازی خود در حد و اندازه های یک تیم لیگ برتری نشان ندادند. اگر چه تیم های تازه صعود کرده برای وفق دادن خود با شرایط لیگ برتر نیاز به زمان دارند، اما نارنجی پوشان رفسنجانی در این دیدار بی برنامه بودند و عدم هماهنگی در بین بازیکنان مشهود بود و از همه مهمتر در خلق موقعیت نیز ناکام بودند. به هر حال ربیعی و شاگردانش به بازی های آینده چشم دوخته اند.

ترکیب استقلال

سید حسین حسینی، وریا غفوری، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، هرویه میلیچ، مسعود ریگی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

ترکیب مس رفسنجان

ناصر سالاری، حامد نورمحمدی، محمد آقاجانپور، عقیل کعبی، رحیم زهیوی، فراز امامعلی، قائم اسلامی‌خواه، میثم نقی‌زاده، علیرضا نقی‌زاده، مسیح زاهدی و سجاد آشوری

شرح گل

استقلال ۱ – مس صفر (دقیقه ۵۸: وریا غفوری): پاس چیپ از پشت محوطه جریمه به سمت چپ برای آرش رضاوند و ضربه سر او را مدافع مس با ضربه پشت سر به اشتباه دفع کرد تا توپ به وریا غفوری برسد و این بازیکن گل اول استقلال را در مقابل محوطه ۶ قدم به ثمر رساند.

استقلال ۲ – مس صفر (دقیقه ۶۶: امیرارسلان مطهری): ضد حمله سریع استقلال در سمت چپ محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید که برگشت شوت ستاره جوان آبی‌ها دوباره به او رسید تا این بار با ارسال کوتاه و چشم‌نواز سه مدافع مس را فریب داده و توپ را ارسلان مطهری برساند تا این بازیکن با ضربه والی دروازه را باز کند.

لحظات حساس

دقیقه ۵: شوت روی پای ارسلان مطهری از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه مس عبور کرد.

دقیقه ۱۴: ارسال وریا غفوری از کرنر سمت چپ زمین نزدیک بود تبدیل به گل شود که توپ از کنار دروازه مس به بیرون رفت؛ البته در زمان ارسال او، برخورد مشکوک به خطای پنالتی روی رضاوند اتفاق افتاد که داور بازی را دنبال کرد.

دقیقه ۱۸: ضربه آزاد وریا غفوری دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه مس راهی اوت شد.

دقیقه ۲۲: نزدیک بود مس رفسنجان روی ارسال اسلامی‌خواه و تعلل مدافعان استقلال، با شوت امامعلی به گل برسد که ضربه او توسط آبی‌پوشان دفع شد.
دقیقه ۲۳: نفوذ تند و تیز مهدی قایدی از جناح چپ و ارسال زیبای او به پشت محوطه جریمه را فرشید اسماعیلی با شوت روی پا زد که ضربه این بازیکن از کنار دروازه مس به بیرون رفت.

دقیقه ۲۹: پاس در عمق میلیچ در موقعیت خوبی به ارسلان مطهری رسید که شوت پای چپ او را سالاری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۳۳: حمله استقلال در سه مرحله توسط مدافعان مس دفع شد و نارنجی پوشان با دور کردن پیاپی توپ نگذاشتند آبی‌ها در محوطه جریمه به گل برسند.

دقیقه ۴۳: ضربه ایستگاهی راه دور غفوری بار دیگر ثمری نداشت و شوت او با اختلاف از بالای دروازه مس راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵: پاس در عرض میلیچ را مطهری برای قایدی کاشت که شوت او بی‌دقت بود و به اوت رفت.

دقیقه ۵۰: سانتر دقیق اسلامی‌خواه از روی کرنر سمت راست زمین به مقابل تیرک اول با ضربه سر امامعلی همراه شد که توپ با کمترین اختلاف از دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: حرکت سریع مهدی قایدی از سمت چپ محوطه جریمه مس، سر توپ و شوت روی پای زمینی او به تیرک عمودی دروازه اصابت کرد و تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۵۸: شوت پشت محوطه فرشید اسماعیلی توسط سالاری دفع شد.

دقیقه ۶۶: سانتر تند و تیز اسلامی‌خواه از روی ضربه آزاد را مدافعان استقلال دفع کردند.

دقیقه ۷۲: ضربه سر امامعلی روی ارسال آشوری از سمت راست زمین در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۸۱: ضربه قیچی برگردان آوخ روی توپ ارسالی از جناح راست زمین، به شکل خطرناکی از روی دروازه استقلال رد شد.

دقیقه ۳+۹۰: حرکت ارجمندیان، بازیکن تعویضی مس از سمت چپ و سانتر کوتاه او با ضربه سر آوخ و مهار توپ توسط حسینی همراه شد.

دقیقه ۴+۹۰: اسلامی‌خواه از میانه زمین شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ از روی دروازه آبی‌ها به اوت رفت.

اخطار

قائم اسلامی‌خواه(۱۷) محمد آقاجان‌پور(۵۵) مسیح زاهدی(۶۰) از مس

فرشید باقری(۴۰) فرشید اسماعیلی(۶۵) امیرارسلان مطهری(۷۹) آرش رضاوند(۸۳) از استقلالدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *