ضرورت اعمال محدودیت‌های کرونایی و بیماریابی در شهرهای بحرانی کرمان

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بحث کرونا مهمترین کار اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا است که در مورد استان کرمان، رفسنجان هم مثل سیرجان و بافت جزو شهرهایی است که الزاماتی در رابطه با محدودیت‌ها دارد که حتما باید این محدودیت‌ها در رفسنجان اعمال شود.به گزارش سازش خبر قاسم جان‌بابایی در حاشیه بازدید از بخش کرونا بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) اظهار داشت: امروز به دلیل بار بیماری کرونا که در شهرستان رفسنجان روند رو به افزایشی داشته و در اکثر شهرهای استان کرمان به ویژه شهر کرمان، بافت و سیرجان هم این شرایط را دارد، بازدیدی از بخش‌ها انجام دادیم.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: متأسفانه بیماران بستری و مراجعه‌های سرپایی همچنان رو به افزایش است و متاسفانه به دلیل مراجعه دیرهنگام بیماران، مریض‌های نسبتا بدحال‌تری به اورژانس مراجعه می‌کنند و خدمات بیشتری لازم دارند.
وی ابراز داشت: اولین استدعایی که دارم مردم اگر دارای علائم دال بر کرونا هستند در مراجعه تأخیر نداشته باشند چون با تشخیص زودهنگام راحت‌تر می‌توان بیماری را کنترل کرد که مریض به نارسائی تنفسی نرسد.
جان‌بابایی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان کارهای خیلی خوبی برای بالابردن ظرفیت خدمات فضای بسیار خوبی به عنوان بخش مگا آی‌سی‌یو پیشرفته با ۳۰ تخت آماده کردند و تجهیزاتی لازم دارند که تا پایان هفته در اختیارشان قرار می‌گیرد که یک مگا آی‌سی‌یو بزرگ استان می‌تواند باشد و بیمارانی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند در این بخش تحت مراقبت باشند.
وی ادامه داد: بخش زیادی از بیمارستان زیر بار کرونا رفته مقداری مسئله اکسیژن دارند که تا پایان هفته تأمین و به سرعت این مشکل برطرف می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: در بحث کرونا مهمترین کار اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا است که در مورد استان کرمان، رفسنجان هم مثل سیرجان و بافت جزو شهرهایی است که الزاماتی در رابطه با محدودیت‌ها دارد که حتما باید این محدودیت‌ها در رفسنجان اعمال شود.
وی خاطرنشان کرد: سیکل بیماری فقط با محدودیت می‌شکند باید محدودیت‌ها در این منطقه اجرا شود و بیماریابی شود به‌ویژه کسانی که کارگر زیادی در باغ‌های پسته و مراکز فرآوری دارند باید خیلی حواس‌شان جمع شود اگر فردی مبتلاست بلافاصله با توجه به اینکه شرایط تست در رفسنجان وجود دارد مراجعه کند و این تست‌ها رایگان انجام شود.
جان‌بابایی در پایان در خصوص مراسم تشییع در یکی از روستاهای رفسنجان که با جمعیت زیادی برگزار شد، گفت: نمی‌شود با وجود کادر درمان خسته و درمانده یک‌سری آدم‌ها رعایت نکنند و فکر کنند شرایط عادی است و هر زمان بدحال شدند بیایند و بستری شوند.
انتهای پیام/۸۰۰۱۶/بدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *