حرکت «کاروان عزای محرم» مجتمع مس سرچشمه

به گزارش سازش خبر مصادف با هفتم ماه محرم، «کاروان عزای محرم» موکب شهدای صنعت مس مجتمع مس سرچشمه با گذر از معابر و کوچه پس کوچه های شهر رفسنجان شور دیگری از قافله سالار سیدالشهدا(ع) در صحرای نینوا در شهر آفرید. مسئول موکب شهدای صنعت مس مجتمع مس سرچشمه در خصوص این حرکت نمادین…

به گزارش سازش خبر مصادف با هفتم ماه محرم، «کاروان عزای محرم» موکب شهدای صنعت مس مجتمع مس سرچشمه با گذر از معابر و کوچه پس کوچه های شهر رفسنجان شور دیگری از قافله سالار سیدالشهدا(ع) در صحرای نینوا در شهر آفرید.

مسئول موکب شهدای صنعت مس مجتمع مس سرچشمه در خصوص این حرکت نمادین توضیح داد: با توجه به اینکه در محرم امسال و با دستورالعمل های ستاد ملی کرونا، حرکت دسته جات عزاداری ممنوع شده بود، بر آن شدیم با حرکت نمادین موکب شهدای صنعت مس کمی از غربت این ایام کاسته و شور و حرارت محرم و عزای امام حسین(ع) را در شهر زنده کنیم.

علیرضا توحیدی پور با اشاره به اینکه مجوز این اقدام را از سوی ستاد کرونای شهرستان و اداره تبلیغات اسلامی اخذ کردیم، افزود: «کاروان عزای محرم» روز چهارشنبه ۵ شهریور در سطح کارخانه و شهر سرچشمه با تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس، ۳۰ دستگاه مینی بوس و ۸۰ دستگاه سواری و پنجشنبه با تعداد ۳۰ دستگاه اتوبوس، ۳۰ دستگاه مینی بوس و ۱۱۰ دستگاه خودروی سورای که روی این خودروها تصاویری از سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شعار «ما ملت امام حسینیم» نقش بسته بود به همراه یکدستگاه تریلر که دمامه زنی در عزای سید و سالار شهیدان زده می شد، در شهر رفسنجان حرکت کرد.

▫️ وی بیان کرد: «کاروان عزای محرم» عصر امروز از میدان امام حسین(ع) حرکت خود را آغاز کرد و با گذر از بلوار امام رضا(ع)، میدان ابراهیم(ع)، خیابان عدالت، بلوار امام حسین مجتبی(ع)، خیابان مطهری به میدان امام خمینی(ره) رسید.

مسئول موکب شهدای صنعت مس مجتمع مس سرچشمه از استقبال مردمی از این کاروان عزا سخن گفت و افزود: شهروندان با خودروهای شخصی نیز از با این کاروان همراهی کردند و هدف ما از این حرکت، ایجاد شور و عزای اباعبدالله الحسین(ع) در سطح شهر با توجه به شرایطی که کرونا و محدودیتهای عزاداری ایجاد کرده است، بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *