سهم اعتبارات رفسنجان در استان فقط یک در صد می باشد

  به گزارش سازش خبر علی آرمان در این‌ آئین‌ گفت: محور رفسنجان‌ به زرند یکی از راه‌ های اصلی است‌ که شهرستان‌ های زیادی در شمال‌ شرق و جنوب کشور از جمله خراسان، هرمزگان، فارس و غیره را‌ به هم متصل‌ می کند و ترددهای زیادی‌ از این مسیر انجام‌ می شود. معاون‌ عمران‌ و برنامه‌…

  به گزارش سازش خبر علی آرمان در این‌ آئین‌ گفت: محور رفسنجان‌ به زرند یکی از راه‌ های اصلی است‌ که شهرستان‌ های زیادی در شمال‌ شرق و جنوب کشور از جمله خراسان، هرمزگان، فارس و غیره را‌ به هم متصل‌ می کند و ترددهای زیادی‌ از این مسیر انجام‌ می شود.


معاون‌ عمران‌ و برنامه‌ ریزی فرمانداری رفسنجان‌ تصریح‌ کرد: این‌ محور دوبانده‌ نیست و احداث باند دوم‌ این مسیر هم‌ به زودی در سال جاری با اعتبار بیش‌ از ۸۰‌ میلیارد ریال شروع خواهد شد که این‌ اعتبار از محل اعتباران‌ معادن‌ تخصیص‌ می یابد.
 

وی خاطرنشان‌ کرد: ۸۵۰‌ کیلومتر راه‌ آسفالت در این شهرستان‌ وجود دارد‌ که ۱۰ درصد راه‌ های آسفالت‌ استان را شامل‌ می شود امّا‌‌ با اینکه اکثر جاده های رفسنجان‌ آسفالته‌ است‌، توزیع‌ اعتبار هم‌ بر اساس‌ میزان جاده‌ های فاقد آسفالت‌ به شهرستان‌ اختصاص‌ می یابد.


آرمان‌ بیان کرد: متأسفانه یک درصد‌ اعتبارات‌ راه های استان‌ به رفسنجان اختصاص می یابد در حالیکه‌ ۱۰‌ درصد راه های استان را داریم‌ و با این یک درصد حتی به رفع نقاط حادثه خیز و مشکلات راه ها هم نمی توان پرداخت زیرا این مسیر ها و  جاده‌ های آسفالت‌ از اوایل‌ انقلاب و با خودیاری‌ مردم ایجاد شده و در حال حاضر بعد از گذشت ۴۰‌ سال اکثر راه‌ ها‌ مشکل دارند و روکش‌ آنها تخریب شده‌ است.

علی محمدی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌ رفسنجان هم گفت: شهرستان‌ رفسنجان ۸۵۰ کیلومتر راه آسفالته‌ و ۷۴۰‌ کیلومتر جاده خاکی دارد‌ و نسبت‌ به استان که ۹۵۰۰ کیلومتر جاده‌ آسفالته‌ دارد حدود ۱۰‌ درصد از راه‌ ها‌ را به خود اختصاص‌ داده است‌.


وی تصریح کرد: امروز در دوّمین روز از آغاز هفته دولت ۸‌ کیلومتر روکش‌ آسفالت محور رفسنجان‌ به زرند مورد بهره برداری قرار گرفت که اعتبار این طرح ۲۰‌ میلیارد ریال بوده و از محل اعتبارات‌ ملی سال گذشته تأمین شده است.


محمدی نسبت‌ به جلوگیری از سرقت تابلوها‌ و علائم‌ راهنمایی و رانندگی هشدار داد و گفت: سرقت این علائم‌ علاوه‌ بر اینکه بار مالی بر دوش اداره راهداری‌ می گذارد باعث تصادفات و خسارات جانی و مالی‌ به مردم‌ و وسایل نقلیه می شود.


وی همچنین به مردم‌ توصیه کرد: از ریختن‌ نخاله‌ های ساختمانی در ابتدای مسیر رفسنجان‌ به زرند خودداری کنند که چهره شهر را زشت کرده و چنانچه‌ نخاله ساختمانی دارند برای معدوم کردن‌ آن‌ به اداره‌ راهداری مراجعه کنند تا راهنمایی شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *