واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان/ تصاویر

به گزارش سازش خبر صبح امروز طی تفاهم نامه ای خانه تاریخی حاج آقا علی جهت توسعه گردشگری به شهرداری رفسنجان واگذار شد.  سید مصطفی موسوی آیت الهی معاون عمرانی استاندار کرمان در جلسه هماهنگی واگذاری خانه حاج آقا علی به شهرداری رفسنجان بیان کرد: خانه حاج آقا علی در رفسنجان جزو آثار باستانی و…

به گزارش سازش خبر صبح امروز طی تفاهم نامه ای خانه تاریخی حاج آقا علی جهت توسعه گردشگری به شهرداری رفسنجان واگذار شد.

 سید مصطفی موسوی آیت الهی معاون عمرانی استاندار کرمان در جلسه هماهنگی واگذاری خانه حاج آقا علی به شهرداری رفسنجان بیان کرد: خانه حاج آقا علی در رفسنجان جزو آثار باستانی و ابنیه های برتر تاریخی دنیا محسوب می شود که طی سال های اخیر با همت اداره اوقاف و موقوفات با پیگیری های رزم حسینی، استاندار سابق کرمان این بنا احیا شد و نباید درب آن بسته باشد و بهتر است مورد استفاده گردشگران قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: این بنا می تواند در خدمت حوزه گردشگری استان و شهرستان رفسنجان قرار گیرد؛ در استان کرمان ۸۲ شهر دارای شهرداری و شورای اسلامی داریم که اکثر آن ها با مشکلاتی مواجه هستند خوشبختانه در شهر رفسنجان کمتر مشکلاتی را شاهد هستیم و این نشان از همراهی اعضای شورای اسلامی با عوامل شهرداری رفسنجان است در واقع شورای اسلامی شهر و شهرداری رفسنجان جزو مجموعه های تراز اوّل استان کرمان است.

موسوی آیت اللهی بیان کرد: برای خانه حاج آقا علی  رفسنجان باید مجوزی تحت عنوان فضای اقامتی و تفریحی صادر شود تا گردشگران و مردم بتوانند از آن فضا بهره مند شود.

وی خاطرنشان کرد: این خانه با مبلغ ۶۵ میلیارد ریال به شهرداری رفسنجان واگذار شد که بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی از این مبلغ توسط استانداری به صندوق موقوفات کشور واریز می شود و به مدّت ۹ سال در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت. 

محمدرضا عظیمی زاده  شهردار رفسنجان هم در این جلسه گفت: اصولاً یکی از وظایف شهرداری توسعه و رونق گردشگری است، توسعه گردشگری هدف است نه وسیله؛ در رفسنجان مهم این است که فضای شهر به گونه ای باشد که با روحیات شهروندان هم خوانی داشته باشد وقتی مردم رفسنجان می بینند شهرشان فضای خوب و مطلوبی دارد مدافع شهر خود می شوند و برای آن تبلغ می کنند تا از سراسر کشور و جهان برای دیدن این شهر عازم بیایند.

شهردار رفسنجان ادامه داد: برای توسعه و رونق شهر در قسمت های مختلف از جمله آسفالت، بخش های فرهنگی، عمرانی و … فعالیت های خوبی شده هنوز هم جای کار دارد و شهرداری و شورای اسلامی شهر در مسیر آبادانی این شهر گام های بیشتری بر می دارند.

شهردار رفسنجان خانه حاج آقا علی را یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری با شرایط ویژه در رفسنجان و استان کرمان عنوان کرد و افزود: این اثر در اختیار شهرداری قرار گرفت تا به مدّت ۹ سال از آن بهره برداری شود و مردم و گردشگران از این بنا بازدید کنند.

هاشمیان رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم در این جلسه گفت: برای بهره برداری از این بنای مهم تاریخی؛ کارهای مربوطه بیش از یک سال در بروکراسی اداری انجام شد و طی جلساتی که با استانداری کرمان و اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام شد امروز این نتیجه به ثمر رسید و با قرار گرفتن این خانه در اختیار شهرداری رفسنجان، خانه حاج آقا علی بازگشایی شد.

وی افزود قرار است طی ۳ دوره ۳ ساله این بنا در اجاره شهرداری باشد و جذب توریست داخلی و خارجی را داشته باشیم که مطمئناً با این کار رونق شهر در حوزه گردشگری اتفاق خواهد افتاد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *