ایمان محمد آبادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان از احداث ۵ آمفی تئاتر روباز در ۵ روستای شهرستان خبر داد

احداث ۵ آمفی تئاتر روباز در ۵ روستای شهرستان در دستور کار قرارگرفته است که یکی از این آمفی تاتر ها تا به امروز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش سازش خبر ایمان محمد آبادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان در نشست خبری در جمع خبرنگاران رفسنجان اظهار داشت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه حوزه هدایت، نظارت و حمایت تعریف می شود و بیش از ۶۵ خدمت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان ارائه می شود که در همین راستا از افرادی که به حوزه فرهنگ  و هنر ورود می کنند حمایت کنیم.

وی در ادامه افزود سعی کردیم که در هنر شخصیت های حقیقی را به حقوقی کنیم و هنرمندان به افراد تأثیرگذار در حوزه مربوط به خودشان تبدیل شوند ودر شهر ۸  نگارخانه خصوصی داریم که از این تعداد ۲ نگارخانه در مرحله صدور مجوز است.

ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان از امضای تفاهم نامه بین بخشداران و دهیاران در حوزه فرهنگ  و هنر خبر داد و گفت دراین تفاهم نامه ازحوزه کتابخوانی شروع شده و به حوزه زیرساخت های هنری و فرهنگی رسیده است و احداث ۵ آمفی تئاتر روباز در ۵ روستای شهرستان در دستور کار قرارگرفته است که یکی از این آمفی تاتر ها تا به امروز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محمدآبادی بیان کرد: در حوزه تئاتر ۱۵۰ میلیون تومان تفاهم نامه با شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان امضاء شد و همچنین در کنار این فعالیت انجمن سینمای جوان، کلیپ ‌هایی در حوزه جامعه ایمن با موضوع حوادث جاده ای را در حال تولید دارد.

وی تصریح کرد: سالن مجتمع افصح هجری در حال بهسازی است و صندلی ها، کف پوش و پرده های سالن آمفی تئاتر این مجتمع تعویض خواهد شد؛ این مجتمع با اینکه به بخش خصوصی واگذار شده است اما درب آن به روی هیچ هنرمندی بسته نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازه پلاتوی تئاتر در پارک مطهری در کارگاهی در حال ساخت است.

وی افزود: در حال گرفتن مجوز  ساخت یک هنرستان هنرهای زیبای دخترانه در رفسنجان هستیم که منتظر تائید شورای آموزش و پرورش هستیم.

محمدآبادی بیان کرد: طرح رایگان استعدادیابی کودکان و نوجوانان از ۱۵ تیرماه آغاز خواهد شد و والدین می توانند فرزندان خود را به یکی از آموزشگاه های هنری ببرند و استعدادشان را در زمینه هنر بسنجند.

وی خاطرنشان کرد: نقشه فرهنگی شهرستان در زمینه آموزش در حال آماده سازی است و آموزشگاه های هنری جانمایی شده اند و به صورت فیزیکی و اپلیکیشن ارائه خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *