میردهقان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان:تولید روزانه ۳۰۰ لیتر ژل و مواد ضد عفونی در شرکت های دانش بنیان دانشگاه

برای مقابله ویروس کرونا یکی از شرکت ها ی دانش بنیان دانشگاه روزانه ۱۵۰ لیتر ژل و ۱۵۰ لیترمحلول ضدعفونی کننده در حجم های ۶۰ ، ۱۲۰ ، ۱۵۰ و ۲۵۰ سی سی تولید می کند.

به گزارش سازش خبر حسین میردهقان  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان  در جمع خبرنگاران به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور مسئولان دانشگاه ولی عصر (عج) در محل سالن سردار شهید هنری برگزار شد اظهار داشت : با تلاش دانشگاه و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت جذب بودجه برای تجهیز آزمایشگاه های پیشرفته دانشگاه انجام شد که در سال گدشته با تایید وزارت ۵۰ میلیارد ریال به دانشگاه جهت تجهیز آزمایشگاه ها اختصاص یافت.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان تصریح کرد : از ۵۰ میلیارد اختصاص یافته ۳۰ میلیارد ریال برای تأمین دستگاه ها و بقیه مبلغ به عنوان بودجه های دانشگاه به صورت ابلاغی به تدریج به آزمایشگاه ها جذب خواهد شد.

میر دهقان بیان داشت :در تولید مواد ضدعفونی کننده برای مقابله ویروس کرونا یکی از شرکت ها ی دانش بنیان دانشگاه روزانه ۱۵۰ لیتر ژل  و ۱۵۰ لیترمحلول ضدعفونی کننده در حجم های ۶۰ ، ۱۲۰ ، ۱۵۰ و ۲۵۰ سی سی تولید  می کند.

وی افزود:روغن ولک که از نیاز کشاورزان شهرستان است و با تحقیقات و نتایج موثری که انجام داده ؛ سعی داریم آزمایشگاه مرکزی جامع راه اندازی و تجهیز کنیم تا بخشی از نیاز کشاورزان و صنعت تامین شود.

میردهقان تصریح کرد: در  زمینه چاپ مقالات درسال گذشته ۳۰۹  مقاله jcr  و ۲۵۴ مقاله isi  از سوی اعضای هیئت علمی دانشگاه به چاپ رسید که میانگین هر عضو هیئت علمی ۲ مقاله است که نسبت به میانگین کشوری آمار بالاتری دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *