کمک به پنج هزار مهاجر افغانستانی در سطح رفسنجان توسط دانشجویان افغانستانی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

کمک به پنج هزار مهاجر افغانستانی در سطح رفسنجان توسط دانشجویان افغانستانی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان


به گزارش سازش خبر دکتر علی آرمند نژاد مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان گفت: تعدادی از دانشجویان افغانستانی این دانشگاه با سرپرستی آصفه استانزهی یکی نمایندگان دانشجویان خارجی این دانشگاه، طرح بهبود سلامت حیات مهاجرین را در شهرستان رفسنجان شروع کردند.

وی افزود این طرح در ۲۷ اسفند مورد موافقت اداره کل اتباع مهاجرین خارجی استان کرمان قرار گرفت. و برای پنج هزار افغانی مهاجر در سطح رفسنجان کمک های مواد بهداشتی به شمول (پودر لباس شویی، ماسک، دستمال کاغذی، صابون، شامپو و سفیدکننده) توزیع گردید.
آرمند نژاد تصریح کرد بانیان این طرح آصفه استانزهی، مسلم استانزهی، محمدخان طالبی و عبدالله نورغازی می‌باشند. این طرح نه تنها در سطح رفسنجان و استان کرمان در حال اجرا می‌باشد بلکه این دانشجویان در حال تلاش برای تطبیق آن در سراسر ایران هستند.
تا این لحظه مواد بهداشتی توزیع گردیده و هم اکنون در حال کار برای پخش مواد غذایی نیز به این خانواده ها هستند. این طرح که تا به حال توجهات مقامات داخلی و خارجی افغانستان و ایران را جلب کرده مورد امتنان سفارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، وزارت خارجه افغانستان، وزارت خارجه ایران و سایر نهادهای بین المللی دو کشور قرار گرفته است.
آصفه استانزهی سرپرست این گروه نیز گفت: علی رغم ترس از ابتلا شدن به کرونا تیم ما با قدرت تمام برای خدمت رسانی به جامعه بشریت گام برداشته است و چون در ارتباط مستقیم با مردم برای شناسایی پنج هزار نفر توسط تحقیقات میدانی و بررسی های خانه به خانه قرار داریم تلاش کردیم که همچنان موقع توزیع این بسته ها با مردم آسیب پذیر جامعه هدف مان، نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *