دکتر جمالی زاده : ۴۵ هزار نفر از رفسنجانی ها در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت شرکت کردند.

۴۵ هزار نفر از رفسنجانی ها در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت ۴۰۳۰ شرکت کردند.

به گزارش سازش خبر دکتر احمد جمالیزاده در نشست خبری در سالن زکریا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان رفسنجان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات و فعالیت های مفیدی انجام شد که تشکیل کمیته های مبازره با کرونا در شهر و روستاها و همچنین ضد عفونی کردن اماکن عمومی نمونه ای از این اقدامات است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی رفسنجان افزود بازرسی از ۲هزار۶۳۹ مکان عمومی ازجمله پارک ها ؛ بوستان ها؛ مساجد و…در مدت ۲ ماه گدشته در شهرستان های رفسنجان و انار صورت گرفت و از۸ هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازدیدشد که ۱۸۳ مورد وهمچنین  ۳۰ مرکز عرضه قلیان تعطیل شدند.

جمالی زاده بیان داشت از ۳ هزار کارگاه کوچک و بزرگ تولید ماسک در رفسنجان بازدید و از این تعداد ۷۳ کارگاه مورد بازرسی قرار گرفت که ۵۶ کارگاه تولید ماسک در این بازرسی ها تأییدیه بهداشتی دریافت کردند.

وی خاظر نشان کرد در این مدت مرکز ۱۶ ساعته در کریم آباد محقق با استقرار سه پزشک برای بررسی بیماران تب دار و دارای علائم تنفسی راه انداری شد .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت ۴۵ هزار نفر از رفسنجانی ها در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت  ۴۰۳۰ شرکت کردند.

جمالیزاده تصریح کرد اولین مرحله طرح غربالگری کرونا و بیماریابی خانه به خانه در رفسنجان انجام شد که در این طرح ۹۹ هزار خانوار از ۱۰۲ هزار خانور تحت پوشش این دانشگاه پایش شدند.

وی افزود دومین مرحله این طرح از ۲۳ فروردین ماه آغاز شده است که  در این مرحله همه خانوارها مجدد بیماریابی و غربالگری خواهند شد و تا با امرو در روستاها به طور ۱۰۰ درصد و در شهرها ۴۰ درصد تماس ها انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: همچنین ۴۵ هزار نفر از رفسنجانی ها در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت  ۴۰۳۰ شرکت کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *