دکتر علی اسماعیلی ندیمی :در زمان شیوع ویروس کرونا ما یک روز هم تعطیلی نداشتیم

روزهایی بسیار سختی در اسفندماه وفروردین داشتیم که در زمان شیوع ویروس کرونا ما یک روز هم تعطیلی نداشتیم

به گزارش سازش خبر نشست خبری با حضور ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در محل سالن زکریا با رعایت فاصله اجتماعی با موضوع اقدامات دانشگاه برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این جلسه اظهار داشت: در رفسنجان و انار بهترین‌ وضعیت در تأمین وسایل حفاظتی داشتیم‌ و بعد از هفته دوم‌ دسترسی مردم‌ به مواد شوینده، ضدعفونی کننده دست و ماسک تسهیل شد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاظر نشان کرد روزهایی بسیار سختی در اسفندماه وفروردین داشتیم که در زمان شیوع ویروس کرونا ما یک روز هم تعطیلی نداشتیم .

وی افزود: مردم رفسنجان و انار در همان روزهای اول به موادضد عفونی و دستکش و ماسک دسترسی داشتند.

دکتر اسماعیلی گفت : شبکه بهداشت انار در کنترل بیماری کرونا در شمال استان پست قرنطینه ای در انار به عنوان کنترل ورود و خروج خودروها و تبسنجی راه اندازی شد ودر اوایل فروردین روزانه از ورود ۵۰۰ خودرو ممانعت کرد.

وی تصریح کرد : در زمان شیوع ویروس کرونا همه پتانسیل هامانند بسیج، اصناف، سپاه؛شهرداری ؛ فر مانداری و موکب ها تحت توصیه های وزارت بهداشت یکپارچه به جنگ با این بحران شتافتند تا سلامت جامعه حفظ شود.

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار نفر در قالب ۱۰۲ هزار خانوار در رفسنجان و انار تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هستند؛ گفت: پرسنل حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه، با بیش از ۳۳۰ هزار نفر از ۳۵۰ هزار نفر تحت پوشش، تماس گرفتند و ضمن بیماریابی خانه به خانه از آنان خواستند که جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مقررات بهداشتی را رعایت کنند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد: هنوز فرصت‌ بررسی عوارض این بیماری به دست نیامده و به هیچ وجه این بیماری هنوز تمام‌ نشده و مردم از شستن‌ دست ها، صورت و رعایت نکات بهداشتی غفلت نکنند و باید به این ویروس عادت کرد تا در آینده رفتار این ویروس مشخص شود.


دکتر اسماعیلی  در پایان از مجتمع مس در تأمین برخی اقلام بهداشتی و راه اندازی بیمارستان  اضطراری ۵۰ تختخوابی قدردانی کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *