میربابایی مسئول مسئول موکب خاتم النبیا رفسنجان :از ابتدای شیوع بیماری کرونا، تا کنون بیش از ۱۹۰ هزار عدد ماسک در ۳۸ کارگاه در رفسنجان تولید و در سطح شهر و روستاهای این شهرستان توزیع شد

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، تا کنون بیش از ۱۹۰ هزار عدد ماسک در ۳۸ کارگاه در رفسنجان تولید و در سطح شهر و روستاهای این شهرستان توزیع شد.

به گزارش سازش خبر علی میربابایی  در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان؛ گزارش عملکردی از فعالیت های این موکب در راستای مقابله با ویروس کرونا ارائه داد.

مسئول موکب خاتم الانبیاء رفسنجان بیان کرد: این موکب در مواقع بحرانی فعالیت‌ هایی برای کمک به همنوعان‌ انجام داده است از جمله جمع آوری کمک ها و ارسال کمک به سیل زدگان استان های خوزستان و گلستان در سال گذشته، راه اندازی موکب در ایام اربعین در کربلا و مشهد جهت خدمت به زائران، خدمت رسانی جهادی به تشییع کنندگان در روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و… که توسط این موکب ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا در کشور مسائل و مشکلاتی را به وجود آورد؛  تصریح کرد: خادمان این موکب برای مبارزه و مقابله با این ویروس پا به عرصه گذاشتند و از ۱۶ اسفند سال گذشته فعالیت های جهادی را شروع کردند تا بتوانند پشتیبانی برای مدافعان سلامت و پرستارانی باشند که در راستای پیشگیری و درمان این بیماری بار سنگین را به دوش دارند.

وی خاطرنشان کرد: موکب خاتم‌ الانبیاء در بحران کرونا ضدعفونی ‌و گندزدایی اماکن عمومی، خودپردازها، معابر شهری؛ تولید و توزیع رایگان ماسک و کمک به سیل زدگان رودبار جنوب را انجام داد.

میربابایی با بیان اینکه در ضدعفونی خودپردازها تا کنون ۱۵۰ مورد روزانه در ۲ شیفت و برخی مسیرها در ۳ شیفت توسط ۲۰ نفر از خادمان موکب در سطح شهر انجام شد؛ اظهار کرد: برای ضدعفونی کردن سطح شهر هم با تهیه تجهیزاتی‌ از شرکت همگامان مس، املاک دکتر رفیعی، برخی هیئت ها و خیرین از ۱۶ اسفند کار را شروع کردیم و تا کنون روزانه ۵۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای معابر شهری استفاده شد.

وی گفت: ضدعفونی کردن نیمی از اماکن و معابر شهر رفسنجان توسط خادمان موکب انجام می شود  و در مجموع تا کنون ۲۵ تا ۳۰ هزار لیتر آب ژاول‌ ( ماده اولیه موا ضدعفونی کننده سطوح ) استفاده شد که آب ژاول هم از شهرداری تأمین شد.

میربابایی در تشریح فعالیت های دیگر این موکب گفت: طرح راه اندازی کارگاه های جهادی برای تولید ماسک رایگان در قالب ” طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ” دیگر فعالیتی است که توسط موکب خاتم الانبیاء در حال اجرا است که از ۲۶ اسفند اولین کارگاه تولید ماسک راه اندازی شد و در حال حاضر تعداد کارگاه ها به ۳۸ مورد افزایش یافته است.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰۰ نفر از بسیجیان و فعالان عرصه دوخت و دوز در کارگاه های تولید ماسک ادامه داد: تعداد تولیدی ماسک ها هم از روز اول  600 عدد به روزانه ۱۰ هزار عدد رسیده است و تولید ماسک رایگان با کیفیت در این کارگاه ها تحت نظارت معاونت بهداشتی و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان انجام می شود.

میربابایی خاطرنشان کرد: وسایل و تجهیزات راه اندازی این کارگاه ها‌ از مشهد و اصفهان‌ تهیه شد و خیرین، فرمانداری، بخشداری، امام جمعه، مجتمع مس سرچشمه، فرمانده سپاه و … در این راستا کمک کننده بودند.

وی تصریح کرد: تا کنون ۶۱ هزار عدد ماسک در ۲۳ روستا و ۱۳۰ هزار ماسک در سطح شهر از جمله محلات اسدآباد فارسی، مسکن مهر، خیابان شهدای هویزه، کمال آباد، شهرک امام خمینی، کمیته امداد، بهزیستی و دیگر مناطق مناطق مهم توزیع شد.

وی یادآور شد: با حمایت خیریه خیرین سلامت۲۰ میلیون تومان مواد ضدعفونی کننده دست در کارگاه های تولید ماسک توزیع شد.

میربابایی خاطرنشان کرد: تا کنون ماسک ها به صورت رایگان تولید و در بین اقشار مختلف توزیع می شد که در حال حاضر قرار است ماسک تولید و به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تحویل دهیم و این معاونت هزینه ۷۰ درصد ماسک را به موکب اعطا می کند و این هزینه هم در آینده صرف انجام امور خیر خواهد شد.

مسئول موکب خاتم الانبیاء (ص) رفسنجان با اشاره به اینکه برای انجام فعالیت های ذکر شده و مبارزه با ویروس کرونا در مجموع ۱٫۵ میلیارد ریال هزینه شده است که خیرین و ارگان های مختلف در این راستا ما را حمایت کردند گفت: برای کمک به سیل زدگان رودبار جنوب که اوایل فروردین اتفاق افتاد توسط موکب کمک هایی شامل ۲۱۰۰ آب معدنی، کنسروجات به میزان ۱۰۰ میلیون ریال، اقلام بهداشتی به میزان ۵۰ میلیون ریال، نان خشک، لباس های بچه گانه، مردانه و زنانه و بالغ بر ۱۰۰۰ عدد ماسک جمع آوری و طی ۲ مرحله به این منطقه سیل زده ارسال شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *